Понад 100 тисяч гривень компенсації можуть отримати роботодавці, які працевлаштують людей з інвалідністю. Також продовжать виплачувати компенсації роботодавцям за працевлаштування переселенців.

Про це під час брифінгу Суспільному розповіла начальниця відділу обласного Центру зайнятості Наталія Брич.

Підприємець з Тернополя Михайло Бакай працює у сфері громадського харчування. Чоловік розповідає, у квітні цього року взяв на роботу переселенців з Миколаєва та Бахмута.

"Люди звернулися до нас з можливістю працевлаштування. Через інтернет знайшли нашу вакансію, звернулися до нас самостійно і ми їх працевлаштували. Це було двоє осіб. Пропрацювали вони у нас звичайно більше. У зв'язку з переїздом у Миколаїв, один працівник вже завершив співпрацю, інший переїхав в Київ жити".

Михайло отримав компенсацію за програмою працевлаштування переселенців.

"Основною вимогою було надання довідки ВПО, яка була видана після початку воєнного стану 24 лютого 2022 року. Другою умовою було взяти працівника на мінімальну ставку. Третьою умовою цей працівник мав пропрацювати не менше, як два календарних місяці. Ми передали документи, відповідно отримали компенсацію, виконали всі мови".

Компенсації роботодавцям за працевлаштування переселенців почали виплачувати від початку повномасштабного вторгнення. Сума цих виплат залежить від того, на який термін вони беруть людей на роботу.

"Діє дві програми за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Одна із них — короткотермінова, яка триває два місяці. Якщо працевлаштовується ВПО, яка пропрацювала повну місячну норму, роботодавець має право подати заяву на компенсацію витрат на заробітну плату у розмірі мінімальної заробітної плати. Станом на сьогодні це 6700 гривень за працевлаштування таких осіб. Такою компенсацією скористалися 116 роботодавців за працевлаштованих 157 ВПО. Загальна сума витрат, яка пішла на цю компенсацію, складає приблизно 1,8 мільйона гривень. Роботодавці, які працевлаштовують ВПО на більш тривалий час, наприклад на два роки. Така компенсація складає вже фактичні витрати на заробітну плату, але не більше 13 400 гривень. Такою компенсацією скористалися 8 роботодавців за працевлаштування ВПО", — розповідає начальниця відділу обласного Центру зайнятості Наталія Брич.

Вперше, з 29 серпня цього року, виплачують компенсації також роботодавцям, які працевлаштують людей з інвалідністю.

"Якщо роботодавець працевлаштовує особу з інвалідністю 1 групи, має право на компенсацію за облаштування робочого місця у сумі 15 розмірів мінімальних заробітних плат. Станом на сьогодні це 100 тисяч 500 гривень. Якщо ж роботодавець працевлаштовує особу з інвалідністю 2 групи, має право на компенсацію 10 розмірів мінімальних заробітних плат. Станом на сьогодні це 67 тисяч", — говорить Наталія Брич.

Наразі за такою компенсацією до Центру зайнятості ще не зверталися. Загалом в області за 9 місяців цього року працевлаштували 123 людини з інвалідністю.