Валерія Руднічук, Talent Acquisition Stream Lead в Parimatch Tech — про нову реальність на ринку праці, поширені помилки та корисні поради під час пошуку роботи.  Конкуренція на ринку збільшилася Ринок праці в IT, можна сказати, переживає нову реальність. З одного боку, за даними DOU, з початку повномасштабної війни в Україні кількість вакансій на платформі знизилася у 2-2,5 рази — в середньому це 1 000 вакансій на тиждень. Далі ми побачили невелике зростання, яке потім стабілізувалося. 
22.09.2022
Зважаючи на загальний безпековий контекст та завершення епохи глобалізації, вже можна робити прогнози, які професії будуть популярними в найближчому майбутньому в Україні.   Які сфери найактивніше розвиватимуться, – аналізував економіст Національного банку України Владислав Філатов. 1. Професійні військові Тепер ми точно переконалися, що без потужної та професійної армії не зможемо мати майбутнього як країна. Також очевидно, що основу системи безпеки мають складати професійні військові, зокрема офіцери.
17.06.2022

Війна вплинула на всі сфери нашого життя, зокрема і на ті, що пов’язані з роботою: когось звільнили, у когось були зруйновані кар’єрні плани, хтось змушений змінювати сферу діяльності. Але шок потроху минає, українці починають планувати майбутнє, і питання пошуку свого місця на ринку праці стає одним із найважливіших.

Але, як виявило нещодавнє дослідження Work.ua, 18% шукачів через війну складно зорієнтуватися, вони не знають, де та як шукати роботу. Тому експерти дали поради, як діяти за поточних обставин.

1. Оцініть свої ресурси — емоційні та фінансові

25.04.2022

Земля швидко стає планетою міст, а не сіл. За інформацією ООН, в 2009 році число городян перевищило число сільських жителів. В 2025 році частка міського населення зросте до 77%. Причому більша частина приросту припаде на країни, що розвиваються. За даними PricewaterhouseCooper's, в 2005 році 100 найбільших міст світу виробляли 25% світового ВВП, а в 2008-му вже 30%. Населення 30 найбільших мегаполісів до 2025 року виросте на 27%. Планувати, будувати і обслуговувати нові мегаполіси, що швидко ростуть, повинні фахівці, які вміють створювати комфортне міське середовище.

17.02.2022

У найближчі роки деякі професії залишаться в минулому або трансформуються в нові. Передбачається, що в подальшому все більше місце займатимуть проблеми збереження навколишнього середовища. Зростання обсягів шкідливих викидів в атмосферу ставлять проблеми екології на одне з перших місць в сучасному глобальному світі.

26.01.2022

Після закінчення війни найбільші темпи приросту досягатимуться в галузях, які працюватимуть на відновлення внутрішнього ринку.

На першому етапі найбільш активно розвиватимуться і потребуватимуть кадрів будівництво, сільське господарство, виробництво продуктів харчування, гуртова та роздрібна торгівля, логістика, виробництво хімічної продукції, електричного устаткування, меблів.

06.07.2022

До ТОП-7 найпопулярніших спеціальностей серед українських абітурієнтів у 2018 році увійшли: філологія, право, менеджмент, середня освіта, комп’ютерні науки, економіка, медицина — таку статистику наводить МОН. Щоб дізнатися, які сфери та спеціальності будуть у тренді наступного десятиліття, «Освіторія» звернулася до керівника експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерини Криворученко.

02.05.2022
Жахіття війни застали зненацька кожного з нас, вони внесли неабиякі корективи в життя українців. Велика кількість тих, хто втратив роботу під час війни, задається питанням: а що ж буде після? В соцмережах та на різноманітних форумах українці вже цікавляться питанням працевлаштування після закінчення війни. Тож ми зібрали топ-3 найактуальніших професій, що найчастіше трапляються в обговореннях українців. Будівельник
05.04.2022
Для тих, кому набридла звичайна, монотонна, рутинна робота, редакція The Point підготувала 14 вакансій, які допоможуть внести в життя трохи яскравих фарб та зроблять його цікавим. Водночас за свою працю можна отримати гідну зарплату. Це лише деякі з незвичайних вакансій, звісно, на robota.ua їх набагато більше.
15.02.2022

Під час пошуку роботи всі точно знають, що потрібно ретельно попрацювати над створенням резюме, підготуватися до співбесіди та справити гарне враження на HR-менеджера. Проте є речі, які впливають на остаточне рішення потенційного роботодавця, а ви і не знали про них. Зібрали все, що ви могли забути під час пошуку роботи. Швидше виправляйте прогалини та крокуйте назустріч роботі мрії.

17.11.2021