Коли ейфорія після отриманого диплому проходить, випускники українських вузів зіштовхуються з жорстокою реальністю – ніхто не поспішає надавати їм місце роботи. Як знайти роботу після вузу – поради досвідчених кадровиків

Держстат України підрахував, що в країні офіційно налічується 312 тисяч безробітних. У серпні їх число незначно скоротилося. Більш 248 тисяч українців отримують допомогу з безробіття.

Стало відомо, як безробітним нараховуватимуть субсидію

Стало відомо, як безробітним нараховуватимуть субсидію

новини

Незважаючи на високу конкуренцію на ринку праці, HR-менеджери впевнені, що при бажанні будь-який випускник зможе собі знайти роботу з гідною зарплатою.

Кращі поради вчорашнім студентам, як знайти роботу після вузу

1. Скласти грамотне і сучасне резюме

У вашому резюме буде відсутній розділ «Досвід роботи», проте варто чітко викласти свої професійні навички та вміння, які сформувалися під час навчання і практики. Не пишіть зайвого, але обов’язково вкажіть свої особисті характеристики, повідомте про хоббі та захоплення. Не забудьте вставити невелике за розміром, але якісне фото в офіційному одязі.

Акцентуйте увагу, що ви згодні перші місяці працювати на випробувальному терміні за меншу зарплату. У резюме вкажіть, що не заперечуєте проти відряджень, продовженого робочого дня або ж роботи у вихідні. Ніхто не обіцяє, що перша робота буде легкою і безтурботною.

2. Використовуйте всі можливості для пошуку роботи

В першу чергу, розмістіть і оновлюйте резюме на найбільших сайтах пошуку роботи. Підпишіться на розсилки вакансій за потрібними спеціальностями, регулярно переглядайте свіжі оголошення роботодавців. Ще одне джерело інформації про вакансії – газети з оголошеннями про роботу.

Сходіть до місцевого центру зайнятості та дізнайтеся, як знайти роботу після вузу за вашою спеціальностю. Великих заробітків не обіцяємо, але це ще один шанс працевлаштуватися. Там же можна дізнатися про заплановані ярмарки вакансій. При поході на ярмарок вакансій захопіть з собою пачку роздрукованих резюме, роздайте його присутнім HR-менеджерам.

Не соромтеся – повідомте своїм друзям, знайомим і родичам, що не знаєте, як знайти роботу після вузу. Коротко опишіть, які спеціальності вас цікавлять і попросіть допомоги у працевлаштуванні, якщо буде така можливість.

Як знайти роботу після вузу

3. Пройдіть додаткове навчання

Визначтеся з переліком спеціальностей, на які ви претендуєте. Не виключено, що для працевлаштування доведеться витратити кілька місяців і 2-5 тисяч гривень для додаткового навчання. Спеціалізовані курси, тренінги для роботи в IT-сфері, курси іноземних мов, курси водіння, уроки дизайну – всі отримані навички додадуть плюсів при розгляді резюме.

При працевлаштуванні випускників попросять підтвердити свої вміння на практиці, необхідно пред’явити документ про завершення курсів.

4. Знайти програму стажування

Великі вітчизняні та іноземні компанії в Україні на літній період запускають програми стажування для випускників та студентів останніх курсів. Програми орієнтовані на різні спеціальності і кваліфікацію, для участі в них потрібно добре знати профільні предмети та іноземні мови.

Швидше за все, стажуватися доведеться безкоштовно або ж за символічну плату. Однак такий досвід – величезна перевага при пошуку першої роботи. Крім того, кращим з учасників стажування, як правило, пропонують працевлаштування.

5. Перетворити підробіток на постійну роботу

Більшість студентів прагнуть заробляти гроші вже під час навчання. Тимчасове або віддалене місце роботи в майбутньому може стати постійним.

За кілька місяців до отримання диплома повідомте своїм тимчасовим роботодавцям, що незабаром у вас з’явиться більше часу для повноцінної співпраці. Навіть якщо у них немає можливості надати вам роботу з пристойною зарплатою, попросіть дати письмові рекомендації. Можливо, вони замовлять за вас слово у своїх колег по бізнесу або ділових партнерів.

Українські рекрутингові агентства прийшли до висновку, що найменш активні міста з пошуку роботи Кропивницький, Чернівці, Івано-Франківськ та Чернігів. Здобувачі найбільш активні в Києві, Львові, Вінниці, Дніпрі та Черкасах.

Джерело: https://politeka.net/ua/life/508588-yak-znajti-robotu-pislya-vuzu-5-porad/