Закінчення ВНЗ – крок у вільне плавання. Далі важливе самовизначення та сили на пошук роботи. 

 

Що заважає працевлаштуватись?

Для початку потрібно визначити фактори, які заважають знайти своє місце в житті. Серед них:

  • відсутність чіткого розуміння, яка саме професія потрібна (8 з 10 випускників не знають, ким хочуть стати);

  • відсутність знань про пропозиції в рамках спеціальності (наприклад, IT-сфера охоплює більше сотні професій, а інженер-будівельник може розглянути до 30 варіантів майбутньої діяльності);

  • страх перед спілкуванням, співбесідами, складанням резюме;

  • завищені вимоги.   

Практично кожен випускник мріє влаштуватися на хорошу роботу з гідною заробітною платою. Але таке можливо лише при наявності досвіду. До фінансової успішності потрібно рухатися роками.

Як шукати роботу випускнику?

Варто відзначити, що перша професія не обов’язково означає успіх. Вона потрібна для отримання досвіду, вивчення власних можливостей, коригування подальшого розвитку. Навіть якщо перша професія не подобається з різних причин (низька зарплата, недружній колектив), вона стане важливим кроком для подальшого розвитку.

Головна перешкода для молодого спеціаліста – відсутність досвіду. Старші колеги не завжди охоче допомагають, але на це не слід звертати увагу. Якщо тримати на увазі свої основні цілі, то достатньо базових знань, отриманих у ВНЗ.

Пошук професії починається з її пошуку на OLX Робота. Коли вакансія обрана, то визначаються з зовнішнім виглядом для співбесіди. Це повинен бути класичний одяг, але не обов’язково костюм з краваткою. Головне – «витримати» співбесіду. Якщо немає впевненості, то можна прорепетирувати співбесіду з кимось із близьких.

В резюме потрібно вказати: назву ВНЗ, спеціалізацію, місце проходження практики або стажування, досвід додаткового підробітку, досягнення, володіння спеціальними програмами, професійні інтереси, досвід роботи в колективі.

Джерело: https://golos.te.ua/yak-znayty-robotu-pislia-vnz/