Творча криза – це нормально. Це точка росту та профдеформація кожного, хто займається творчістю. Вона трапляється з усіма. Ви не можете завжди залишатися однаково піднесеними, натхненними, креативними. Просто змиріться з цим і навіть не намагайтеся пересилити себе. Але здаватися – це точно передчасний вчинок. Пам’ятайте, творча криза пройде, завжди проходить. Навіть якщо й не одразу.

Іноді вам треба бути більш наполегливими, а іноді – припинити тиснути, дати собі можливість просто ро

зслабитися. Поради суперечливі, але на те це і творчість. Серед універсальних і безпрограшних лайфхаків – будьте терплячими та не припиняйте вірити в себе. Тут все однозначно. А в нашому матеріалі – ще кілька секретів виходу з творчої депресії.

Сміливо помиляйтеся

Часто творча криза є результатом банального страху помилитися. Особливо це знайомо перфекціоністам, які звикли все робити бездоганно. Пам’ятайте: щоб стати митцем, ви повинні бути готовими до ролі поганого митця. Не бійтеся бути трієчником, дозвольте собі робити безліч помилок і не припиняйте пробувати. Це та рушійна сила, яка наближає вас до бажаного результату. Це ваша можливість стати кращими.

Менше плануйте

Структурування повсякденного життя надзвичайно важливе, особливо якщо ви хочете все тримати під контролем. Але часом структура може обмежити ваші думки та заблокувати вашу творчість. Спробуйте уникнути структурування, менше думайте про завдання та просто почніть працювати. Створіть більше місця для свіжих думок і креативних ідей.

Будьте відкритими для змін

Рутина – ворог креативу. Змініть принаймні щось у вашому звичному житті. Нові люди, нові місця, нові враження – все це про перезавантаження свідомості, зміну мислення, свіжий погляд на знайомі речі. Звичний розпорядок спонукає виконувати однотипні дії, стандартно мислити та приймати шаблонні рішення. Це точно не допоможе викликати творчий підйом. Інше середовище приносить різні флюїди, а в нових обставинах мозок починає генерувати нові рішення. Можливо, це саме те, що вам потрібно. Зміни мають значення.

Шукайте натхнення

Із творчої кризи можна вийти завдяки творчості. Танцюйте, слухайте музику, оточуйте себе гарними речами, дивіться хороше кіно та читайте хороші книжки. «Виривайте» з контексту випадкові фрази та ідеї, запускайте у своєму мозку ланцюг асоціацій. Бездумно та безсистемно. Свіжі ідеї та мрії, нова інформація та нестандартний погляд — це справді допомагає шукати творчі підходи та помічати неочікувані стимули.

Створіть обмеження

Дедлайн – те, що працює завжди. В умовах «виживання» наш мозок функціонує зовсім по-іншому. У вас точно все вийде, коли усвідомите, що ви просто не маєте іншого виходу. Увімкніть обмежувальні механізми, встановіть чіткі терміни, і натхнення неодмінно завітає до вас.

Залишіться наодинці

Тільки по-справжньому – без нескінченних повідомлень у соціальних мережах. Влаштуйте собі творчу відпустку хоча б на кілька днів і перезавантажтеся. Максимально пориньте у свій проєкт, сконцентруйтеся на головному, фіксуйте все, що приходить у голову. Усамітнення часто стає необхідною умовою для творчості та натхнення.

Не зраджуйте себе

Чому ви зайнялися цією справою? Якими результатами пишаєтеся? Хто вас надихнув? А кого надихнули ви? Ніколи не забувайте про первинну мотивацію та не припиняйте шукати нові стимули. Пам’ятайте, що у вас не закінчилися ідеї, а ви просто намагаєтеся прийти до чогось ще кращого. Поставте все на паузу, відпустіть і дочекайтеся слушного моменту. Повірте, він обов’язково прийде.

І найголовніше. Навчіться насолоджуватися кризою, спробуйте переносити її у творчість і вкладати підсумок цих станів у щось важливе. Це неймовірна майстерність.

Джерело: https://thepoint.rabota.ua/yak-vyyty-z-tvorchoyi-kryzy-scho-robyty-yaksc...