Де знайти роботу, якщо її немає? І чи варто подаватися в промоутери, щоб заробити?

Є далекоглядні і кар'єрно-орієнтовані студенти, які отримують роботу ще під час навчання. А якщо ні? Ви отримали диплом, відсвяткували цю подію. Розвісили на job-сайтах резюме... і зрозуміли, що за вами не стоїть черга з роботодавців. Несподівано, прикро і попри безгрошів'я. Особливо прикро, якщо в виші регулярно розповідали, яка у вас потрібна і затребувана професія.

Є два шляхи, якими може піти молодий спеціаліст:

Перший. Влаштуватися на роботу абикуди

Аж до роботи промоутером, баристою або консультантом в call-центр. Щоб не сидіти на шиї у батьків, відчувати себе при ділі, мати коло спілкування і тощо.

Така стратегія як тимчасова паличка-виручалочка - можливо. Головне, щоб кар'єра промоутера не затягнулася надовго. За цей час частина знань загубиться, у вашій спеціальності з'явиться щось нове, ви відстанете. Якщо вирішите піти цим шляхом, у всякому разі, не втрачайте професійні контакти, якщо вони є, і не втратьте зв'язок зі своєю спеціальністю. Інакше навіщо ви вчилися 5 років?

Другий. Пошукати роботу серед знайомих і друзів

У вас напевно є знайомі власники бізнесу. Або люди, які очолюють підрозділи в бюджетних організаціях (ми говоримо загалом, оскільки спеціалізацій дуже багато, і тільки ви самі можете визначити напрям пошуку).

Почніть працювати на волонтерських засадах. Краще 3 місяці пропрацювати безкоштовно за фахом, ніж цей же час - в кафе. Тому що:

  • ви отримаєте досвід за фахом, і це плюс;

  • ви напишете в резюме, що працювали за фахом, і це краще, ніж випадкова робота «аби працювати»;

  • ви отримаєте нові контакти, завдяки яким будете розвиватися професійно та кар'єрно.

Звичайно, якщо будете тримати очі і вуха широко відкритими.

Важливо: працюючи на волонтерських засадах, не упустити момент, коли час починати працювати за гроші. Поговорити про оплату можна, коли ви відчуєте, що приносите роботодавцю реальну користь. Тут є ризик, що роботодавець відмовиться. Так тому і бути. Знову доведеться шукати роботу. Але ми пропонуємо подивитися на ситуацію більш оптимістично.

Починаючи працювати на «дружніх» засадах, цілком можна отримати стабільну роботу, хороший колектив і компетентного керівника.

Є й третій варіант - терміново опановувати нову спеціальність. З нашої точки зору, це виправдано тільки в тому випадку, якщо до професії, якій ви 5 років вчилися у виші, ви абсолютно байдужі, і вчилися ви тільки заради диплома.

Якщо ж професію ви вибирали усвідомлено, і вона вам подобається, не поспішайте її відбраковувати. Особливо тому, що вона виявилася непрестижною і немодною. Подумайте, що для вас важливіше: займатися улюбленою справою або гнатися за статусом (нехай навіть він приправлений стресами і щоденними переступаннями через себе).