У Тернополі відбувся перший локальний форум "Молодь Ветерани". Там влаштували панельні дискусії за участю ветеранів, інтерактивні майстер-класи, обмін досвідом, розповіла його свіворганізаторка Христина Білінська.
Перший у Тернополі локальний форум "Молодь Ветерани" ініціювала громадська організація "Права молодь", зазначив керівник Тернопільського осередку організації Остап Скіра.
"Молодь не дуже цікавиться цією темою і це нас доволі розчарувало. Але те, що люди сюди прийшли — нам показує, що маємо їх навчати".
У форумі бере участь ветеран повномасштабної війни Віктор Яцентий. Хлопець розповідає, брав участь в обороні Києва, у складі окремої механізованої 67 бригади воював на Бахмутському напрямку, де отримав поранення. Зараз на лікуванні.
"Цей захід є корисним, бо це певний майданчик для ветеранів, де вони можуть знайти однодумців, можливо друзів, майбутніх дружин, познайомитись з молоддю, яка може їх підтримати, яка показує, що вона свідома і "зряча".
Співорганізатор форуму — ветеран повномасштабної війни Артем Коновал. Хлопець демобілізувався через загибель на війні брата, Героя України Сергія Коновала. Зараз навчає військовій справі цивільних.
"В умовах війни, коли у нас безпека — доволі цікава історія, згадуємо шахед. Ветерани можуть навчити молодь медицині, поводження зі зброєю, що таке граната, наприклад, яку вона становить небезпеку і таким чином вберегти юнацтво".
До форуму долучилася тернополянка Юлія Горішна.
"Цей захід організовували мої побратими і посестри з організацій "Права молодь" і "Дім ветерана". Також в панельній дискусії участь брали мої друзі. Я прийшла підтримати, послухати".
Під час заходу учасники мали змогу навчитися керувати дронами, надавати медичну допомогу, користуватись зброєю.
Учасник "Правої молоді" на псевдо "Шепіт" під час заходу провів інструктаж з військового спорядження.
"Це прилад для спортивної стрільби. Він визначає, за яку кількість часу людна встигає підняти зброю, прицілитись після цього характерного звуку. Визначає час пострілу. Також в нас є приціли. На мою думку, це потрібно, якщо не кожному, то більшості. Ми не знаємо, що нас чекає завтра. І треба, щоб люди знали, що таке тепловізор, приціл, оптика, спорядження".
В інструктажі взяла участь тернополянка Оксана Гороховська.
"Мені доводилось тримати в руках бронежилет, який я чоловікові купувала. Але то були ті, знаєте, перші. А той що тримаю у руках сьогодні — важить десь приблизно 15".
У форумі також взяли участь представники Тернопільського центру зайнятості. Про це розповіла Любов Смик, провідна фахівчиня зайнятості відділу профнавчання Тернопільської філії обласного центру зайнятості.
"Хочеш відкрити бізнес-навчимо, допоможемо написати, дамо гроші, скеруємо. Єдине — щоб було бажання".
Загалом на форум зареєструвалися 80 ветеранів та представників громадських організацій. Про це розповіла співорганізаторка заходу, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики і захисту дітей Тернопільської міської ради Христина Білінська.
"Третина ветеранів — це молодь. Ми бачили велику потребу в реалізації цього форуму. З ініціативою на конкурс проєктів звернулася молодіжна громадська організація "Права молодь". Є твердження, що суспільство потрібно готувати до повернення ветеранів, а не ветеранів готувати до суспільства", — сказала Христина Білінська.
Джерело: https://suspilne.media/ternopil/904967-forum-molod-veterani-vidbuvsa-u-t...