За спрямуванням служби зайнятості Тернопільщини у 2019 році професійне навчання проходили 1162 безробітних жителі об’єднаних територіальних громад та ще 60 - отримали ваучери на навчання. Громадяни здобували професії електрогазозварника, кухаря, проходили підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за спеціальностями: «Соціальна робота», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт», а також підвищували кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство».

Так, завдяки співпраці із Бережанською районною філією Тернопільського ОЦЗ підвищували кваліфікацію 23 безробітні жителі Саранчуківської і 80 - Бережанської ОТГ (міськради). Із них, 46 - підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення та 57 – шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Щодо професійного навчання та подальшого працевлаштування безробітних у Саранчуківській ОТГ налагоджена співпраця з ТзОВ «Потуторський деревообробний завод», в ОТГ Бережанської міської ради служба зайнятості співпрацює з ТзОВ «Успіх», ТзОВ «Христина», МПП «Млин», ТзОВ «СП «Евері», БФ «Брати милосердя» та з ФОП Червін О.М., Лаба О.М., Гречаник Л.М., Мужановим Р.Ю., Музичкою Р.І. та ін.

За сприяння Борщівської райфілії ОЦЗ проходили навчання 145 громадян із Озерянської, Скала-Подільської, Більче-Золотецької, Борщівської, Мельниця-Подільської об’єднаних територіальних громад. Вони отримували професії кухаря, оператора котелень та підвищували кваліфікацію на замовлення місцевих роботодавців за напрямами: «Обробка землі», «Сучасні технології та устаткування для виготовлення, формування та різання цегли» та ін. 3 жителі Борщівської ОТГ підвищували кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство» за виданими ваучерами.

Завдяки співпраці Бучацької районної філії Тернопільського ОЦЗ та Трибухівської ОТГ 1 особа підвищила кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство» та 1 жителька підтвердила результати неформального навчання за професією кухар в Рівненському ЦПТО ДСЗ і працює у Скомороському дошкільному навчальному закладі Золотопотіцької ОТГ.

Фахівцями Зборівської райфілії ОЦЗ направлено на профнавчання 84 безробітних жителі Зборівської, Залозецької та Озерянської ОТГ, з них 26 на замовлення ТОВ «Степ» і ПАП «Маяк» підвищували кваліфікацію за напрямом «Експлуатація новітніх видів автотранспортних засобів та тракторів» в Львівському ЦПТО ДСЗ. 1 особа пройшла курс «Підприємець-початківець» з використанням елементів дистанційного навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ. 55 жителів громад стажувалися безпосередньо у роботодавців. До прикладу, на замовлення роботодавця ФОП Петришина С.В. безробітний житель Залозецької ОТГ Б. Дацишин навчався на рибовода в Рівненському ЦПТО ДСЗ та успішно працевлаштований.

На замовлення ПрАТ «Заводоуправління будівельних матеріалів», ДП «Монастириське», ФОП Лисик В.І., Брусь Г.Я., Колодницької Г.В. з Монастириського району 19 жителів Коропецької ОТГ та Монастириської міськради у 2019 році були спрямовані фахівцями районної філії ОЦЗ на стажування за професіями водій автотранспортних засобів, продавець непродовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, фармацевт, лаборант хімічного аналізу, відтак мають стабільну роботу.

7 жителів Підволочиської ОТГ від служби зайнятості отримали ваучери на навчання та безкоштовно вдосконалили знання щодо інформаційних технологій в медсестринстві на базі Тернопільського державного медуніверситету ім. І. Горбачевського; одна мешканка підтвердила результати неформального навчання за професією кухар 3 розряду в Рівненському ЦПТО ДСЗ.

Теребовлянська районна філія Тернопільського ОЦЗ має чималий досвід співпраці з підприємствами району щодо організації професійного навчання під конкретні замовлення роботодавців, зокрема протягом 2019 року професійне навчання проходили 154 мешканці Теребовлянської, Іванівської, Золотниківської, Микулинецької ОТГ. Позитивним прикладом є проведення стажування з подальшим працевлаштуванням в ПАП «Топільче» (Іванівська ОТГ) 5 водіїв автотранспортних засобів, 8 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва. Роботодавець стверджує, що така співпраця для нього вирішує проблему підбору кадрів.

Результативною виявилась співпраця Шумської районної філії Тернопільського ОЦЗ з Шумською та Великодедеркальською ОТГ. 97 безробітних жителів цих громад проходили навчання на замовлення роботодавців району. Позитивним прикладом є проведення стажування в новостворених підприємців Гнатюка С.В., Корянова О.В., Золотарьова А.І.

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості 30 жителів ОТГ старше 45 років отримали ваучери на навчання, з них 27 жителів Тернопільської ОТГ здобували професію електрогазозварника, отримували фах молодшого спеціаліста за спеціальністю «Соціальна робота» та підвищували кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство», 3 жителі Байковецької, Білецької та Великогаївської ОТГ підвищили кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство».

До слова, у 49 об’єднаних територіальних громадах Тернопільщини обласною службою зайнятості створені виїзні робочі місця для прийому громадян.