QA Tester (або тестувальник програмного забезпечення (ПЗ) – це фахівець, який тестує готове програмне забезпечення на наявність багів та виправляє їх у разі, якщо дозволяють його фахові компетенції. А якщо ні – направляє ПЗ розробнику, який відповідає за частину коду, де тестувальник виявив баги. 

Сучасний тестувальник ПЗ також контролює якість додатків, над якими працює організація. Він отримує сьогодні все більше замовлень і вважається одним із найзатребуваніших на ринку ІТ.

На базі Рівненського центру ПТО ДСЗ за напрямом «Тестування програмного забезпечення» завершили 2-місячне навчання безробітні, що впевнено володіли ПК та після співбесіди з кар’єрними радниками служби зайнятості Рівненщини, Київщини та Тернопільщини були скеровані на навчання.

Серед них переселенець з Харківщини, менеджер зі збуту, за освітою інженер-механік за спеціальністю «Електричні машини та апарати» Сергій Марченко, який отримав спрямування на навчання від Бережанської райфілії Тернопільського обласного центру зайнятості.

За словами викладачки Ганни Петрук, група активна та вмотивована, слухачі навчилися проводити різні види тестування, засвоїли різні техніки тест-дизайну, основи SQL, отримали базові знання HTML і CSS та комп’ютерних мереж, а також мають навички роботи з системою контролю версій Git. Вивчили моделі розробки програмного забезпечення, рівні та види тестування, елементи GUI. Опанували такі важливі методології розробки програмного забезпечення, як Agile, Scrum та Kanban.

Важливо, що курс «Тестування програмного забезпечення» передбачає максимум практики. Такий тип навчання допомагає слухачам створити або доповнити свої професійні портфоліо та в подальшому успішно комунікувати із роботодавцем та замовником. Випускники здобули практичний досвід пошуку та оформлення дефектів у різних баг-трекінгових системах (Mantis, Jira), знають написання тест-кейсів у системах TestLink та TestRail, складання та проходження чек-лістів як для веб-застосунків, так і для мобільних додатків.

«На підсумковому занятті слухачі успішно протестували різноманітні веб-ресурси, мобільні додатки та інше програмне забезпечення. Рівень знань та навички тестувальників вже дозволяють їм професійно виконувати перші замовлення, проте професія вимагає щоденного вдосконалення», - оцінила роботу заступниця директора Рівненського ЦПТО Оксана Зигалова. За результатами навчання і підсумкового заняття випускники отримали Посвідчення про професійне навчання.

Наразі тестувальники вже завершили підготовку та готові до працевлаштування.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua , а також у Telegram Instagram  Facebook  YouTube

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини або в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646 або у відділ організації профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості за тел. (0352) 43-49-18, 52-55-57.