Для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці та для забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, у 2019 році фахівці Тернопільської обласної служби зайнятості організували професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за 267 професіями та напрямами через стажування, курси цільового призначення, підготовку та перепідготовку за індивідуальними навчальними планами і програмами безпосередньо на робочих місцях підприємств. Було укладено 1740 угод на професійне навчання безробітних з 3-ма ВНЗ, 11 професійно-технічними та 869 підприємствами, організаціями та установами.

У 2019 році профпідготовку проходили 3126 безробітних, в т. ч. 25 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 4 внутрішньо переміщені особи, 109 осіб з інвалідністю, 852 особи з числа молоді до 35 років; 3044 особи - під замовлення роботодавців. Найбільше навчалися на водіїв транспортних засобів, електрогазозварників, кухарів, операторів котельні, продавців продовольчих і непродовольчих товарів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва та ін.

Після завершення навчання 2977 безробітних (99,1% від кількості безробітних, які закінчили навчання) було працевлаштовано.

 

Тернополяни навчалися у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ України

У 2019 році у Івано-Франківському, Львівському, Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України навчалися 1312 безробітних, які були спрямовані службою зайнятості Тернопільщини. Із них, 4 - здобували нові професії, 1308 осіб підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за напрямами: «Комп’ютерні технології в бухгалтерському обліку», «Виробництво овочевих та фруктових консервів», «Заготівля лікарських трав», «Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур», «Обробка землі», «Безпечне ведення робіт в сільськогосподарській галузі», «Сучасні технології та устаткування для виготовлення, формування та різання цегли».

Також 13 безробітних підвищували кваліфікацію в Рівненському ЦПТО ДСЗ з використанням on-line технологій з елементами дистанційного навчання за напрямом «Підприємець-початківець».

Підвищення кваліфікації – один із шляхів працевлаштування тернополян

Для швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу та задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах Тернопільська обласна служба зайнятості організовує підвищення кваліфікації безробітних. Цією можливістю скористалися 3092 безробітних краян, із них 1645 – шляхом стажування та 1446 – під час курсів цільового призначення. Відтак, 2947 безробітним (99,1%) вдалося успішно працевлаштуватися. Найбільш ефективною була співпраця із сільськогосподарськими підприємствами та сфери послуг, закладами торгівлі і громадського харчування області.

Після профнавчання 21 колишній воїн АТО з Тернопільщини зміг знайти роботу

У 2019 році 25 колишніх воїнів навчались за направленнями служби зайнятості області: 2 - здобували фах електрогазозварника та тракториста, 8 - підвищували кваліфікацію на курсах «Безпечне ведення робіт в сільськогосподарській галузі», «Обробка землі», «Підприємець-початківець», «Безпечні методи та прийоми обслуговування котелень», 15 - стажувалися безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій за професіями продавець, водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст с/г виробництва, електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та слюсар з ремонту машин і механізмів, верстатник деревообробних верстатів, робітник з догляду за тваринами, пекар, муляр, оператор комп'ютерного набору, завідувач складу, менеджер зі збуту.  

Після навчання 21 демобілізований учасник АТО був працевлаштований. На 01.01.2020 4 колишніх воїни продовжують навчання.

Розширення можливостей осіб з інвалідністю на ринку праці

За спрямуванням служби зайнятості Тернопільщини 109 безробітних з інвалідністю проходили профнавчання, з них 73 - підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення, 36 - стажувалися безпосередньо на робочих місцях у роботодавців. Із числа тих, хто завершив навчання, 108 - були працевлаштовані, 1 особа з інвалідністю ще навчається.

Тернопільщина: за безкоштовними ваучерами можна здобути професію чи підвищити кваліфікацію

Для підтримання конкурентоспроможності осіб старше 45 років на ринку праці Тернопільською обласною службою зайнятості впродовж 2019 року було видано 104 ваучери на перепідготовку за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій навантажувача, кухар, електрогазозварник, кондитер та на підвищення кваліфікації за спеціальністю «Медсестринство», «Соціальна робота», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт». 99 краян вже скористалися ваучерами та зараховані на навчання у заклади освіти України.