Для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці та для забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, фахівці Тернопільської обласної служби зайнятості організовували професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за 245 професіями та напрямами через стажування, курси цільового призначення, підготовку та перепідготовку за індивідуальними навчальними планами і програмами безпосередньо на робочих місцях підприємств. Цьогоріч було укладено 1548 угод на професійне навчання безробітних з 2-ма ВНЗ, 11 професійно-технічними та 774 підприємствами, організаціями та установами.

У січні-вересні 2019 року профпідготовку проходили 2648 безробітних; 2574 особи - під замовлення роботодавців. Найбільше навчалися на водіїв транспортних засобів, адміністраторів, перукарів, менеджерів, медсестер зі стоматології, електрогазозварників, кухарів, операторів котельні, продавців продовольчих і непродовольчих товарів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, слюсарів з ремонту с/г машин та устаткування, фармацевтів та ін. Після завершення навчання 1916 безробітних було працевлаштовано.

Навчання на базі ЦПТО ДСЗУ

Для організації професійного навчання 1038 безробітних регіону використовувалась також база центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України. В Івано-Франківському, Рівненському, Львівському та Одеському ЦПТО 1034 особи підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за напрямами: «Підприємець-початківець»», «Безпечне ведення робіт в сільськогосподарській галузі», «Обробка землі», «Експлуатація новітніх видів автотранспортних засобів та тракторів», «Навчання та повторна перевірка знань оператора котельні» та ін., 4 громадян здобували професії адміністратора, рибовода, електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж і взуттьовика з ремонту взуття.

Підвищення кваліфікації

Для швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу та задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах проводилась робота з підвищення кваліфікації безробітних. Цією можливістю скористалися 2618 безробітних, із них 1471 – шляхом стажування та 1147 – під час курсів цільового призначення. Відтак, 1916-ти безробітним (83,5%) вдалося успішно працевлаштуватися. Найбільш ефективною була співпраця із сільськогосподарськими підприємствами та сфери послуг, закладами торгівлі і громадського харчування області.

Професійне навчанню учасників АТО

У січні-вересні 2019 року 17 колишніх воїнів навчались за направленнями служби зайнятості області: 1 - здобував фах електрогазозварника, 5 - підвищували кваліфікацію на курсах «Безпечне ведення робіт в сільськогосподарській галузі», «Обробка землі», «Підприємець-початківець», «Безпечні методи та прийоми обслуговування котелень», 11 - стажувалися безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій за професіями тракторист-машиніст с/г виробництва, електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, верстатник деревообробних верстатів, робітник з догляду за тваринами, пекар, муляр, оператор комп'ютерного набору, завідувач складу, менеджер зі збуту. Після навчання 15 демобілізованих учасників АТО змогли знайти місця праці.

Розширення можливостей осіб з інвалідністю на ринку праці

За спрямуванням служби зайнятості Тернопільщини 82 безробітних з обмеженими можливостями проходили профнавчання, з них 49 - підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення, 33 - стажувалися безпосередньо на робочих місцях у роботодавців. Із числа тих, хто завершив навчання, 41 особа була працевлаштована.

Ваучер – безкоштовна можливість здобути професію

Для підтримання конкурентоспроможності осіб старше 45 років на ринку праці Тернопільською обласною службою зайнятості впродовж січня–вересня 2019 року було видано 100 ваучерів на перепідготовку за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій навантажувача, кухар, електрогазозварник та на підвищення кваліфікації за спеціальністю «Медсестринство». 86 краян вже скористалися ваучерами та зараховані на навчання у заклади освіти України.