На Тернопільщині 285 людей стали переможцями у поданні заявок за грантовими програмами "Власна справа" і "Грант для ветеранів та їх подружжя". Гроші спрямовують на підтримку підприємців та відкриття нового бізнесу. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення понад 600 нових робочих місць.

Про це Суспільному розповів директор обласного центру зайнятості Микола Городецький.

Олена Черкаська з початком повномасштабного вторгнення переїхала з Харкова до Тернополя. Тут жінка відкрила школу вивчення англійської мови. Каже, це перша її власна справа.

"Коли я почала власну справу, то орендувала маленький кабінет, де працювала самостійно. Тут працювали інші викладачі, інша школа була. Моя напарниця виїжджала за кордон і я вирішила відкрити власну справу, щоб повністю обладнати це приміщення, аби воно повністю було моє. Я скористалася грантом на 150 тисяч гривень. Під зобов’язання я мала створити одне робоче місце, я знайшла дуже класну викладачку пані Єву, і тепер ми плідно працюємо з нею. Щоб зробити центр єдиним цілим, то це коштувало 227 тисяч гривень, 150 тисяч вийшло всі меблі, обладнання, оргтехніка, а решту заробітні плати, тих людей, які допомагали розвиватися".

Єва Гнатюк — вчителька англійської мови. Розповідає, працює у центрі вже майже рік.

"Про вакансію дізналася у державному центрі зайнятості, зараз працюю тут. В мене був попередній досвід роботи, також у мовному центрі, але тут набагато краще, комфортніші умови, дружніший колектив".

Власниця квіткового магазину Іванна Бойко розповідає, отримала грант 250 тисяч на розширення свого бізнесу.

"Це грантові гроші, не кредитні, їх не потрібно віддавати. В мене грант, де є зобов’язання оформити найманих працівників. Видаються ці гроші, але під щось. Наприклад, під стелажі, закупку матеріалів, під посадковий матеріал. Зараз шукаємо людей, двох людей ми маємо оформити на 2 роки".

Андрій Обратенко — власник релокованого бізнесу з міста Каховка Херсонської області. Рік працюють у Тернополі, Андрій каже, не отримали грант, бо за його умовами на підприємстві має працювати менше 50 людей.

"Ми не отримали мікрогрант. Кількість працівників на нашому підприємстві більше 50. Ситуація на сьогоднішньому ринку праці змінила нас. До повномасштабного вторгнення 80 відсотків персоналу були чоловіки, а сьогодні вже 60 відсотків персоналу — жінки".

Директор обласного центру зайнятості Микола Городецький каже, за 2023 рік на грант подали 844 заявки.

"В нас є основні, це грант на "Власну справу" цьогоріч створення понад 600 нових робочих місць та надано понад 100 мільйонів допомоги. Можна сказати, що понад 35 мільйонів грантових коштів вже повернуто за рахунок податків в бюджет. Основні сфери, куди дають гроші — розвиток торгівлі, медичних та соціальних послуг, виробництва та інше. "Грант для ветеранів та їх подружжя", на сьогодні в області є 9 учасників бойових дій та їх сім’ї, які скористалися нашими грантами до 1 мільйона гривень, буде створено 18 робочих місць".

За словами Миколи Городецького, на "Власну справу" можна отримати 150 тисяч гривень гранту, якщо підприємець створить одне робоче місце, 250 тисяч — якщо два. На "Грант для ветеранів та їх подружжя" дають від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. Залежно від суми потрібно створити від 1 до 4 робочих місць.

Більше тут - "На Тернопільщині майже 300 підприємців отримали гранти на бізнес"