Цікава інформація для тих хто готується до відеозв'язку.   

Близько 60% компаній на певному етапі найму використовують відеоінтерв'ю. Компанії бачать багато переваг у використанні відеотехнологій для перевірки кандидатів. І, якщо чесно, то з відеоспівбесідою ви отримуєте більше переваг. Це швидко, це вправно, це економно. 

 

Існує 2 типи відеоспівбесіди:

1. Прямий ефір.

Компанія може використовувати щось на кшталт Skype, Google Hangouts, Zoom або будь-який із мільйонів інструментів для відеоконференцій в Інтернеті.

Будьте уважні, переконайтеся, що ваш обліковий запис виглядає пристойно. Якщо ваш логін залишився ще зі шкільних років та виглядає як "лялечка-97", то варто змінити його на щось менш креативне. 

2. Записані відео.

Це дуже популярна світова практика. В Україні наразі існує подібна digital-платформа - CVpool. Це зручно і вам, і роботодавцю. Адже ви отримуєте посилання на запис відео, та не підлаштовується під розклад співрозмовника. Він, у свою чергу, також дивиться ваше відео тоді, коли захоче. 

Зазвичай вам дають заданий проміжок часу на кожну відповідь. Ці питання можуть бути частиною процесу подання заявки або стати етапом перевірки після того, як ваше резюме дозволило вам піднятися над іншими. 

 

Практична частина підготовки

1. Підтримуйте зоровий контакт.

Важливо встановити впевнений зоровий контакт під час співбесіди. Набагато складніше зробити це через відео. І неважливо це прямий ефір або CVpool. Коли ви спілкуєтесь з ким-небудь через відеоконференцію, очі, зазвичай, хочуть зосередитись на обличчі співрозмовника. Залежно від того, де це обличчя на моніторі, на чужому екрані це може виглядати так ніби ви дивитесь вниз чи вдалину.

Цього можна уникнути, змінивши розмір і перемістивши вікно з відеозображенням людини. Перемістіть його якомога ближче до веб-камери. Це дасть найбільше наближення до реального контакту з очима людини. Тепер пам'ятайте: погляд повинен бути природним та впевненим.  

2. Обов'язково посміхайтеся, але не як Джокер.

Намагайтеся бути дружнім, а не моторошним. Тут головне не перестаратися. Посмішка призначена для того, щоб показати, що вам приємна людина, з якою ви спілкуєтеся та ви впевнені у собі.

3. Контролюйте енергію та тіло.

У всіх нас є трохи звичок, що відволікають - це нормально. Але у відеоінтерв'ю вам дійсно доведеться докладати зусиль, щоб виглядати спокійно. Тому перед тим, як встановите зв'язок зі співрозмовником або почнете запис на платформі CVpoll, краще записати себе декілька разів в тестовому режимі, щоб побачити всі недоліки.  І ще одна порада: не тримайте руку під підборіддям та намагайтесь не зачіпати ваш ніс!

4. Заспокійте свої нерви.

Майже кожен нервується під час підготовки до співбесіди. 

Важливо знати, що нервувати - це нормально. Інтерв'ю - це навичка, як із будь-якою навичкою, ви покращуєте її з практикою. Типова співбесіда складається з 5-10 тем. У складній їх 12-15. Більше ніж треба у вас не запитають. Тож, колись це скінчиться. 

5. Оберіть оптимальну позу.

Важливо пам'ятати, що існують деякі відмінності в ідеальній позі між особистим інтерв'ю та відеоінтерв'ю. На відео інтерв'юер, як правило, не бачать вашу нижню частину тіла. Це означає, що вам не потрібно надто турбуватися про розташування ніг. Гарна нейтральна позиція у вашому кріслі - обидві ноги на землі. Перехрещування ніг може бути занадто незручним для веб-камери, оскільки це може зіпсувати ваше зображення в екрані. Відрегулюйте стілець, щоб переконатися, що ви не занадто низько або високо розташовані в кадрі.

 

Технічно-візуальна частина

1. Техніка.

Ознайомтеся зі своєю веб-камерою та мікрофоном, щоб ви знали, як вони працюють. Переконайтеся, що немає зайвих шумів та зображення чітке. Камера повинна знаходитись на рівні очей, щоб ви дивилися прямо в неї. 

2. Середовище.

Співрозмовник побачить все, що у вас за спиною. Якщо ви записуєте відео вдома, то кімната має бути прибрана і нічого не повинно привертати більше уваги, ніж ви. Виведіть всіх собак, родичів в інше приміщення, щоб вони не заважали на відеоспівбесіді. Якщо ви не вдома, то уникайте зайвих людей поряд та надто гучної музики. 

3. Освітлення.

Розмістіть світло за комп'ютером, щоб ваше обличчя було освітлене. Уникайте накладання тіней на обличчя. 

4. Одяг.

Хоча людина бачить вас лише наполовину, штани все ж варто надіти. Якщо співбесіда на важливу посаду, то краще буде одягатися в діловий костюм. 

5. Інтернет.

Не забувайте про хороший зв'язок. Ваш інтернет повинен працювати без збоїв. 

6. Відкритість.

Не намагайтеся робити відеоінтерв'ю зі своєї поточної роботи, якщо там не знають про ваші пошуки. Важливо, що завдяки відеоспівбесіді роботодавець дізнається про вас майже стільки ж, скільки зі співбесіди віч-на-віч. Тож, готуватися треба так само серйозно!

Джерело:https://nuft.edu.ua/job/korisno-znati/spivbesida-suchasnosti-yak-pidgotuvatisya-do-videointervyu