В умовах війни надважливо тримати економічний фронт та працювати. Але важкі часи диктують свої умови, в яких потрібно актуалізувати власні навички. Продовжуємо серію матеріалів від HR-команди robota.ua, в якій поділимося нюансами пошуку роботи під час війни. 

 Про співбесіду під час військового стану розказує Марина Головко.

Технічна підготовка 

Перше, на що треба звернути увагу – це те, щоб співбесіда пройшла із збереженням усіх норм безпеки. Онлайн-співбесіди для ринку праці давно стали не ноу-хау, а буденною реальністю. Але для того, щоб у період воєнного стану онлайн-співбесіда відбулася, ми рекомендуємо провести заздалегідь технічну підготовку, потім можна виникнути багато «сюрпризів», які можуть завадити проходженню співбесіди. Звісно, ​​всі фактори врахувати неможливо, але чим більше запасних варіантів пошукач продумає, тим більше шансів, що співбесіда відбудеться та омріяна робота буде отримана.  

Нижче наводимо ситуацію, яку можна виникнути під час співбесіди та розповідаємо, як до них підготуватися.  

  1. Повітряна тривога.Під час проведення співбесіди може бути оголошена повітряна тривога. Будь ласка, не ігноруйте її, після цього це може бути небезпечно для життя. Підбайте заздалегідь про те, що вона може бути. Якщо немає технічних можливостей (електроенергетика, інтернет тощо), можна відразу для проведення співбесіди перейти в укриття. Таким чином, навіть якщо буде оголошена повітряна тривога, вам не потрібно буде нікуди йти. Якщо для проходження співбесіди з призначенням пошуку надійного Інтернету вам довелося перейти до малознайомого місця, попередньо відшукайте там укриття, у якому ви пройдете у випадку виникнення повітряної тривоги. Попередньо повідомте роботодавця про те, що у випадку створення тривоги, ви змушені будете відключатися для власної безпеки. Будь-який порядний роботодавець з повагою та розумінням поставитися до цього. Пам'ятайте,  

  2. Підбайте про енергоживлення ваших ґаджетів, за допомогою яких проходите співбесіду. Врахуйте той факт, що електроенергія може бути відключена без попередження. Ви ніяк не можете вплинути на цей факт. Тому зарядіть на максимум всі батареї, павербенки тощо. Старайтесь домовлятись про співбесіду у світлу пору доби, тоді роботодавець буде вас бачити, навіть якщо зникне світло.  

  3. Інтернет-з'єднання може бути нестабільним і завадити нормальній комунікації. На Wi – Fi може впливати як наявність електроенергії, так і можливості провайдера на цю мить. Забезпечте собі декількома точками доступу до Інтернету. Це може бути як мобільний трафік, так і доступ до найближчих точок Wi – Fi . Запросіть заздалегідь паролі в найближчих точках доступу. Поясніть, навіщо вам це потрібно, ми упевнені, що вам не відмовляти.  

  4. Якщо знаєте, що вам потрібно проходити тестове завдання онлайн, заздалегідь зацікавтеся про те, які додатки та програми вам для цього потрібні. Перевірте, чи вони у вас встановлені. Якщо ні, підготуйтеся, щоб під час співбесіди не витратити час на їх завантаження. Пам'ятайте, що раціональне використання часу на співбесіду під час воєнного стану – це дуже важливий аспект. Кожна хвилина – ціна, після ситуації можна кардинально змінитися і завадити проходженню співбесіди.  

Змістовна підготовка

виключно технічної підготовки до співбесіди попередньо продумайте її зміст. Про що ви будете говорити, які акценти розставляти і які питання ставити. Співбесіда – це стрес для багатьох. Співбесіда під час воєнного стану і трансформації у «ринок роботодавця» – помножений стрес. Тому є великий ризик того, що можна розгубитися, не знайти правильних слів або забути про важливі деталі.  

  1. Вивчіть детально інформацію про компанію, у якій запланована співбесіда. Так, це банальний пункт і нібито всі про нього знають, але, на жаль, дуже часто шукачі ним нехтують і навіть не знайомі із сайтом вашого користувача. Зверніть увагу на діяльність компанії, її цілі та цінності. Почитайте проєкти, над якими працює бізнес. Володіючи цією інформацією, ви тільки не можете проявити свою обізнаність, а й заздалегідь правильно розставити акценти у своєму досвіді.  

  2. Продумайте свою мотивацію. Дайте собі чесну відповідь щодо того, чим саме вас зацікавила вакансія. Які професійні навички ви можете розвинути на даній посаді та як ваш досвід може допомогти розвиватися бізнесу. Будьте готові розказати про це вашому інтерв'юеру. Будьте чесними з ефективним роботодавцем. Звісно, ​​цей коментар є актуальним у всі часи, але під час воєнного стану він набуває ще більшого значення. Чесно розкажіть про ваші мотиви. Навіть якщо це не «робота вашої мрії» і ви розглядаєте дану вакансію лише на певний проміжок часу, розкажіть, чим ви можете бути корисні на цей період. Роботодавці розуміють, що ми працюємо в умовах нестабільності, щирість завжди відчувається та цінується більше, ніж соціально бажані відповіді. Але будьте обережні та слідкуйте за тим, щоб щирість не переросла у безтактність.  

  3. Ознайомтесь з описом вакансії. Продумайте презентацію свого досвіду відповідно до зазначених вимог. Це допоможе вам структурувати свою комунікацію, сфокусувати увагу інтерв'юера на важливій інформації та зекономити час співбесіди. Особливо це стосується тих зустрічей, коли досвід пошуку різноплановий.  

  4. Пропишіть свої досягнення. Зробіть акцент на тих, які будуть найбільш валідні для вакансії, на яку вас розглядають. Якщо ви були учасником великого проекту, над яким працювала ціла команда, виокреміть ту частину, за яку відповідали саме ви. Роботи розуміють, що над масштабними проектами працює не одна людина, тому краще підкреслити саме свої результати й оперувати фактами, ніж загальними фразами без конкретних прикладів.  

  5. Продумуючи досягнення, підготуйте конкретні факти, які будуть їх підкріплювати. Наприклад, не просто «перевиконував план продажів», а «перевиконував план продажів на 25%», і що саме ви зробили для того, щоб досягти таких показників. Будьте готові говорити про кожен крок.  

  6. Якщо серед ваших навичок немає якогось конкретного скілу, також розкажіть про цього роботодавця. Не соромно чогось не знати, гірше говорити, що знаєте, думаючи: «Розберусь по факту».  

  7. Будьте готові говорити не лише про досягнення, а й професійні невдачі та уроки, які з них винесли. Дуже часто такі питання приводять пошукачів у стан певного стресу, тому краще бути готовими до них заздалегідь.  

  8. Підготуйте заздалегідь питання до роботяг, які вас цікавлять. Так, це теж є дуже важливою частиною, якою нехтують багато пошукачів. Роботодавець оцінює кандидата не тільки за його відповідями, а й за питаннями, які шукач адресує. Не питайте заради того, щоб запитати, а говорите про те, що для вас дійсно важливо.  

Звісно, ​​ми не можемо передбачити всі ключі, які можуть виникнути під час співбесіди, але ретельна підготовка допоможе вам відчути впевненість і бути більш переконливими під час спілкування з роботодавцем. Будьте щирими, відкритими та професійними і тоді ви знайдете свою омріяну роботу. 

Джерело: https://budni.rabota.ua/ua/career/spivbesida-pid-chas-voyennoho-stanu-ya...