Останнім часом скайп-співбесіда все більше використовується роботодавцями для пошуку співробітників.

Більшість фахівців, що займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром інтерв’ю по скайпу щільно увійде в роботу всіх компаній і стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу. Саме тому вже зараз слід звернути увагу на даний формат діалогу.

Що стосується переваг скайп-співбесіди, то в першу чергу, це економія часу і коштів. Особливо це зручно, коли Вам потрібно їхати на співбесіду в інше місто. Або Ви не знаєте заздалегідь, чим закінчиться співбесіда, чи зацікавить Вас робота, чи зацікавиться Вашим досвідом та Вашими професійними якостями роботодавець.

Якщо вакансія Вам не підійде або Ви отримаєте відмову, Ви нічого не втрачаєте!

По-друге - це доступність зв’язку.

З програмою скайп знайомі практично всі, знають, як нею користуватися. Робота програми залежить від роботи Інтернету. Підключити програму, якщо вона у Вас не встановлена, досить легко і не викликає ніяких труднощів.

Перевагою є і відсутність територіальних кордонів.

Завдяки доступності зв’язку по скайпу, Ви можете пройти співбесіду в компанії, що знаходиться не тільки в іншому місті, але й в іншій країні.

До переваг можна віднести й те, що Ви самі обираєте, так би мовити, місце проведення скайп-співбесіди. Це дозволить Вам почуватись більш комфортно.

Ви самі вирішуєте, звідки Вам зручніше зв’язатись  з роботодавцем – з дому чи з офісу. Головне - добре підготуватись!

Серед недоліків - технічні проблеми, які можуть виникнути під час співбесіди. Наприклад, відключення Інтернету в однієї із сторін. Вихід - правила телефонних перемовин, згідно яких після розірвання зв’язку телефонує той, хто першим вийшов на контакт.

На відміну від очної співбесіди, під час скайп-співбесіди не можна оцінити робочу обстановку в офісі та настрій потенційних колег, не можна побачити умови праці.

Інколи може бути психологічна неготовність спілкуватися на відстані!

Щоб скайп-співбесіда пройшла успішно слід добре підготуватись!

Співбесіда – це Ваша самопрезентація. А самопрезентація є одним із важливих елементів працевлаштування та дієвим способом представити себе роботодавцю. Адже, влаштовуючись на будь-яку роботу, найскладніше завдання - скласти позитивне враження про себе під час співбесіди. А деякі люди не вміють або соромляться презентувати себе, показувати з найкращого боку, акцентувати увагу на своїх сильних сторонах. 

Серед основних моментів в підготовці до скайп-співбесіди - планування.

Роботодавець пропонує Вам час проведення співбесіди по скайпу. А Ви розумієте, що не встигаєте. Попросіть перенести співбесіду на інший час. Краще сказати про це заздалегідь, ніж потім не встигнути. Завчасно потурбуйтесь і про свій нік в скайпі, аби Ваш профіль виглядав професійно!

Готуючись до скайп-співбесіди слід добре підготувати обладнання. Налаштувати веб-камеру, перевірити звук. Звернути увагу на освітлення. Тут важливо все! Якщо Ви в чомусь не впевнені, то можна в тестовому режимі зателефонувати друзям і знайомим, щоб перевірити, що все працює і Ви готові до співбесіди.

Дуже важливо, щоб Вам під час співбесіди ніхто не заважав!

Не забудьте вимкнути телефон, телевізор. Попередьте своїх близьких і налаштуйте їх, щоб вони не заважали Вам. Робота телевізора в сусідній кімнаті не дозволить Вам зосередитись.

Важливу роль на скайп-співбесіді відіграватиме Ваш зовнішній вигляд і одяг!

Безумовно, роботодавець не побачить Вашого взуття, проте вбрання, зачіску й інші деталі роздивиться. Особливих вимог до зовнішнього вигляду немає, але все ж таки слід дотримуватися ділового стилю. Важливо, щоб Ви виглядали охайно!

Зверніть увагу на приміщення та Ваше робоче місце, з якого Ви будете вести діалог з роботодавцем. Тут найважливіший - задній фон. Потурбуйтесь про це! Хоча ключовим буде Ваше обличчя, задній план також потрапить у кадр, тому роботодавець зверне на нього увагу. Найкраще, аби Ви спілкувались на фоні звичайної стіни. Фон повинен бути нейтральним – без будь-яких картинок та килимів. Знову ж таки діловий стиль!

Мають значення і технічні деталі! Але значно важливіше – не розгубитись! У момент, коли Ви виходите на зв’язок, може з’явитися хвилювання, відчуття паніки. Важливо його перебороти!

Пам’ятайте за Вашим обличчям, рухами та мімікою постійно спостерігають. Співрозмовник не має перед собою іншої картинки, тому важливо поводитись природно!

Під час розмови зберігайте спокій: тримайтесь невимушено, надмірно не жестикулюйте. Розмовляйте виважено!

Для самопідготовки – тренуйтесь перед дзеркалом. Це допомагає поводитися розкуто!

Будьте пунктуальними в скайп-співбесіді! З’явитись у мережі варто за 15–20 хвилин до узгодженого часу й очікувати на подальший зв’язок. Зазвичай телефонують Вам, а не Ви.

Підсумуємо!

  1. Скайп-співбесіду потрібно узгодити заздалегідь, щоб встигнути підготуватися до неї. Якщо Вам пропонують поспілкуватися тут і зараз - краще відмовитись від інтерв'ю;
  2. Після того, як Ви домовилися про час, подбайте про технічне забезпечення. Якщо Ви не зареєстровані в скайп, заздалегідь займіться цим. Пам'ятайте, що назва Вашого ніку має бути адекватною. Оптимальний варіант - Ваше ім'я та прізвище. Додайте потрібний контакт собі в список.
  3. Перед співбесідою перевірте якість зв'язку на друзях.
  4. Зверніть увагу на облаштування приміщення. В ньому має бути чисто і світло. Задній фон - нейтральний. Там не повинно бути нікого, крім Вас!
  5. Зовнішній вигляд повинен бути бездоганним!
  6. Ваше обличчя повинно бути видно співрозмовнику. Сядьте навпроти вікна, якщо немає такої можливості, увімкніть лампу так, щоб світло падало на Ваше обличчя.
  7. Усе має бути під рукою! Блокнот і ручка, раптом щось потрібно буде записати. Роздрукуйте своє резюме, підготуйте дипломи, рекомендації та інші документи.
  8. Після завершення співбесіди подякуйте людині, яка її провела за приділену Вам увагу!