Різні люди по-різному ставляться до своєї роботи. Хтось любить свою справу, комусь пощастило менше – при одній згадці про неї в людей псується настрій та зникає бажання щось робити. Під час війни знайти роботу непросто, а ту, яка дійсно до душі – ще складніше.
Пропонуємо поради, за допомогою яких можна знайти свою улюблену роботу під час війни, ту, яка підходить саме вам.
Зрозумійте, що для вас важливо
Наразі кожного українця щодня тривожать воєнні дії, вибиває з колії неможливість побудувати плани (принаймні на найближче майбутнє). Хоча зараз важливо абстрагуватися від метушні, уповільнити темп і побути на самоті. Так, це необхідно під час пошуку роботи.
-
Пошук улюбленої справи починається з розуміння того, що вас мотивує, що приносить задоволення.
-
Під час пошуку роботи та вибору майбутньої професії важливий спокій, оскільки це дозволяє краще зрозуміти, що відбувається навколо.
Наприклад, присвятіть годину на день лише собі. Прислухайтесь до себе, так можете дізнатися, ким є і чого хочете: що відчуваєте, як ставитеся до того, що відбувалося до війни, що на вас чекає попереду. Подумайте, чого хочете від життя та як ваша майбутня робота може допомогти це зробити. «Інтерв’ю» з самим собою допоможе перетворити думки на дії.
-
Якщо власноруч вам непросто знайти відповіді на ці запитання, тоді попросіть людину, якій довіряєте, поговорити відверто з вами. Нехай вона поставить запитання, які допоможуть вам пізнати себе.
-
Знайдіть кар’єрного радника. Він допоможе знайти роботу та сфери діяльності, які відповідають вашим інтересам, навичкам, вимогам до зарплати. А також може привернути вашу увагу до професій або галузей, про які навіть не думали, а ще – допомогти побудувати довготривалу кар’єру.
-
Поміркуйте, де знадобиться ваша допитливість, навички. Це допоможе знайти роботу мрії.
-
Складіть реалістичний список речей, які очікуєте отримати від роботи. Наприклад, для вас важливі work-life balance, фінансова стабільність, підтримка колег тощо. Такий список допоможе визначити, які посади підходять саме вам, та зрозуміти, що робити далі.
Ставте зарплату не на перше місце
Якщо критерієм вибору майбутньої професії стане лише заробітна плата, у вас менше шансів знайти роботу до душі. Напишіть список професій/занять, чим би ви хотіли займатися, якби не потрібно було думати про гроші. Це продемонструє види діяльності, які будуть для вас підходящими. Також варто зауважити, що існує велика ймовірність, що на такій роботі ви залишитеся на тривалий термін – улюблена ж бо.
Дізнайтеся якомога більше про потенційного роботодавця
-
Знайдіть галузь, компанію, людей, лідерів і команду, які вас дійсно захоплюють.
-
Намагайтеся дізнатися якомога більше про компанію, яка вам сподобалася. Це допоможе зрозуміти, чи хочете в ній працювати.
-
Не полінуйтеся та дослідіть, чим компанія насправді займається, не ведіться одразу на те, що потенційні роботодавці пишуть у вакансії. Знайомитися з компанією наразі без проблем можна онлайн, багато інформації є на офіційних сайтах та сторінках у соціальних мережах.
-
Дізнайтеся більше про культуру та цінності компанії та про те, як вона взаємодіє з командою. Такі знання допоможуть вам підготуватися і до співбесіди.
-
Дізнайтеся, який матиме вигляд ваше ідеальне робоче місце та графік, і визначте переваги, які цінуєте найбільше.
Не припиняйте навчатися
Якщо вже більш-менш визначилися із сферами діяльності та професіями, в яких хотіли б працювати, пройдіть курси, тренінги, семінари (під час війни це все можна пройти онлайн) та отримайте сертифікати про їх закінчення. Розвиваючи свої навички, ви розширюєте свої можливості та отримуєте шанс розглядати різноманітні професії.
Будьте реалістами та продовжуйте процес
-
Коли точно зрозумієте, що для вас важливо, і знайдете роботу, яка вас влаштовує (покриває якщо не всі, то майже всі «хочу»), важливо пам’ятати, що навіть в такому разі можуть траплятися погані дні, провали та негаразди. Проте вони не повинні перекреслити всі плюси улюбленої справи.
-
Ви маєте знати та розуміти, що насправді зробить вас щасливими, перш ніж стати до роботи.
-
Важливо продовжувати оцінювати свою поточну діяльність і те, що для вас важливо. Ми всі змінюємося з часом, і навіть колись така улюблена та бажана посада та робота можуть стати нецікавими. В такому разі не варто засиджуватися та чекати, що одного дня все зміниться. Пам’ятайте, у вас є робота, але ви також можете шукати іншу.