Під час пошуку роботи всі точно знають, що потрібно ретельно попрацювати над створенням резюме, підготуватися до співбесіди та справити гарне враження на HR-менеджера. Проте є речі, які впливають на остаточне рішення потенційного роботодавця, а ви і не знали про них. Зібрали все, що ви могли забути під час пошуку роботи. Швидше виправляйте прогалини та крокуйте назустріч роботі мрії.

Доповнити резюме

Для повної впевненості, що ваше резюме має все необхідне, хочемо нагадати про наявність у ньому ділової фотографії, додаткових сертифікатів, посилань на соцмережі, чіткої структури, що дозволяє за секунди виокремити ваш досвід роботи, освіту чи досягнення. Швидше за все, це і так було у вашому CV. Але ви могли забути оновити його під кожну вакансію. Адже часто, написавши резюме, пошукач просто дублює його протягом року на всі вакансії, які йому припали до душі. Це вкрай неправильно.

Окрім того, якщо ви не доповнюєте резюме, то можете забути вказати новий досвід чи досягнення.

Оцінити свої соцмережі

Навіть якщо ви забули у своєму резюме залишити посилання на соцмережі, є велика ймовірність, що роботодавець все ж вас знайде на просторах Facebook чи Instagram. Тому потурбуйтеся, щоб там не було постів-образ убік колишнього роботодавця, публічних сварок на всім відомі делікатні теми (релігія, політика, дискримінація і, з недавнього часу, вакцинація). Зрозуміло, що це ваші особисті сторінки і ви маєте повне право виставляти на загал все, що вважаєте за потрібне, але якщо у вашому Instagram лише фото у спідній білизні, то стосовно такого кандидата у роботодавця можуть виникнути питання.

Використати всі можливості

Під час пошуку роботи ви можете забути про допоміжні ресурси. Наприклад, написати на своїй сторінці у соцмережі пост про те, що на ринку праці тепер є цінний кадр або розповісти своїм друзям, що ви в пошуках кращої роботи. Не варто недооцінювати таке «сарафанне радіо», адже часто керівники серед двох схожих кандидатів віддають перевагу тому, кого може рекомендувати теперішній чи колишній колега. Більше про те, як завести знайомства, що допоможуть отримати роботу.

Бути собою

У гонитві за тією самою роботою пошукачі часто забувають бути собою. Всі лише хочуть сподобатися роботодавцю і намагаються бути консервативними, стресостійкими і комунікативними, одягаються у діловий костюм та запевняють, що вітають систему штрафів та ненормований графік. Але навіть якщо ваша маска спрацює і ви отримаєте роботу, щасливішим від того не станете. Ходити щодня на роботу у класичному костюмі чи на підборах, коли насправді любите джинси та кросівки або працювати в компанії, яка не цінує людський ресурс, – ще те покарання.

Шукати роботу

Це звучить трохи абсурдно, але, можливо, ви забули, що шукаєте роботу? Не відгукуєтеся на одну-дві вакансії з невизначеною періодичністю без супровідного листа та оцінки стану на ринку праці, а саме шукаєте. Пошук роботи завжди потрібно сприймати як ще одну роботу. Приділяти йому достатню кількість часу – можна навіть виділити у своєму графіку часовий відрізок, який ви витрачатимете на пошук вакансій, написання під них резюме та супровідних листів, спілкування з рекрутерами тощо. Активність на ринку праці завжди приводить до гарного результату.

Не забувайте і про супровідний лист, підготовку до співбесіди та випробувальний термін. Ми переконані, коли пошукач враховує всі етапи працевлаштування та підходить до них з усією серйозністю, – він приречений на успіх.