Проблема працевлаштування знайома майже кожній працездатній людині. Роботу на Тернопільщині шукають не тільки вчорашні випускники середніх та вищих навчальних закладів але й дорослі, які втратили роботу через епідемію COVID-19 або хочуть її змінити на більш перспективну або більше заробляти.
Особливо гостро це питання встає зараз, під час епід-кризи.
Пошук роботи справа на проста, тим більше кожен бажає щоб вона була цікавою та добре оплачуваною. Здається, що тут складного — переглядати потрібні оголошення на сайтах та у газетах, розсилати резюме роботодавцям та прийти на співбесіду? Але все не так просто, іноді пошук бажаної вакансії займає кілька місяців.
Важлива ефективна організація пошуків роботи. Нижче розглянемо кілька корисних порад від спеціалістів з підбору персоналу.
-
Формуйте чіткі та визначені цілі.
Перш ніж вдаватися до пошуку вакансії, чітко визначте для себе яку саме роботу Ви шукаєте. Поставте собі такі питання: «Яку роботу я вважаю ідеальною для себе?», «Скільки я хочу заробляти?», «У якій сфері я хочу працювати?», «Чим саме я буду займатись на новій посаді?» та інше.
Наявність чіткого розуміння горизонтів пошуку зекономить час та сили. Ви не будете безцільно переглядати всі наявні вакансії та кидатися по різних джерелах. Такий підхід дає можливість одразу сфокусуватися на вакансіях, що потрібні саме Вам.
-
Будьте чесні та об'єктивні з собою.
Вдайтеся до самоаналізу. До того як вислати резюме або піти на співбесіду максимально чесно та тверезо оцініть свої професійні уміння та навички. Переконайтеся, що Ваші вміння відповідають вимогам роботодавця. Зважте, чи зможете виконувати завдання, які з'являться на новій посаді?
Якщо Ваша ціль - посада керівника, але на даному етапі Ваші професійні навички ще не відповідають вимогам, не треба відступати від неї. У такому випадку доцільно спробувати себе на нижчій посаді. Вчіться, самовдосконалюйтесь, здобувайте необхідний досвід і через деякий час зможете посісти бажану посаду. Головне не здаватися а послідовно та планомірно йти до своєї цілі.
-
Використовуйте різні варіанти пошуку.
Багато людей, що знаходяться у пошуку роботи, розділяють думку про те, що зайняти гарну посаду можна тільки з допомогою своїх соціальних зв'язків: родичів, друзів та знайомих. Але в умовах сучасного ринку праці це не зовсім так.
Зараз багато перспективних компаній використовують для пошуку співробітників спеціалізовані інтернет ресурси. Роботодавці розміщують оголошення про вільні вакансії на сайтах для пошуку роботи.
Користуйтеся інформацією з різних джерел, не обмежуйте коло пошуку тільки знайомими та друзями.
-
Серйозно поставтеся до співбесіди.
Співбесіда з роботодавцем є вкрай важливим, якщо не сказати вирішальним, етапом пошуку роботи. Саме впродовж співбесіди формується враження про майбутнього співробітника та закладається ставлення до нього з боку роботодавця.
Ставтеся до співбесіди серйозно. Заздалегідь обміркуйте відповіді на всі можливі питання, які Вам можуть задати впродовж інтерв'ю.
Треба бути максимально правдивим з роботодавцем щодо Ваших професійних умінь та навичок. Пам'ятайте, що Ви маєте представити себе як чесного, працьовитого та відповідального працівника.
Отже, успішний пошук роботи складається з багатьох факторів. Приведені у статті поради закликані задати читачам напрямок у пошуку бажаної вакансії. Наполегливість, цілеспрямованість та вміння користуватися інформацією допоможуть досягти цілі. Залишається побажати успіху!
Джерело: https://doba.te.ua/post/57403