Державна служба зайнятості надає зареєстрованим безробітним соціальну послугу з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за актуальними професіями та напрямами/освітніми програмами.
З метою якісного забезпечення потреби роботодавців у працівниках та сприяння працевлаштуванню зареєстрованих безробітних Державна служба зайнятості організовує професійне навчання на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних у закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
У 2021 році за направленням центрів зайнятості проходили професійне навчання 88,3 тис. зареєстрованих безробітних, у тому числі в 11 центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 50,6 тис. осіб.
Підготовка та перепідготовка здійснювалась за такими професіями: електрогазозварник, перукар (перукар - модельєр), манікюрник, кухар, швачка, водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, адміністратор, продавець непродовольчих товарів, касир торговельного залу, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, кондитер, квітникар, оператор котельні, офісний службовець (бухгалтерія), обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, водій тролейбуса, бармен, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій навантажувача, штукатур, контролер-касир, оператор верстатів з програмним керуванням, педикюрник, візажист, плодоовочівник, кравець, покоївка, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням та ін.
Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській областях здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних, надають освітні послуги дорослому населенню, роботодавцям. Вони здійснюють профпідготовку дорослого населення за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Перелік спеціальностей тут: https://is.gd/kmt2T4. ЦПТО здійснюють курсове та індивідуальне навчання, у тому числі дистанційно; мають потужну сучасну матеріально-технічну базу з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. На час навчання є місця для комфортного проживання. Детальніше про навчання в ЦПТО тут - https://www.dcz.gov.ua/storinka/centry-profesiyno-tehnichnoyi-osvity
Протягом 2021 року ЦПТО ДСЗ було розроблено та впроваджено 92 програми короткострокового навчання за частковими кваліфікаціями, у тому числі за підтримки міжнародних проєктів, та організовано навчання 1838 осіб, з них 1821 осіб з числа зареєстрованих безробітних.
Зокрема, з метою підвищення рівня цифрової компетентності населення та набуття зареєстрованими безробітними ІТ навичок розроблено 35 освітніх програм з набуття ІТ навичок та організовано професійне навчання понад 900 зареєстрованих безробітних, зокрема за напрямами курсів цільового призначення: «Практичне тестування програмного забезпечення. QC – тестування», «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)», «Основи комп’ютерної графіки», «Застосування цифрових навичок для роботи з електронними інформаційними он-лайн ресурсами та послугами», «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max», «Менеджер з соціальних медіа (SMM-просування)», «3-D – проєктування» та ін.
У рамках проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», що реалізується ГО «Покоління «ЗЕД» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH), регіональними центрами зайнятості організовується професійне навчання зареєстрованих безробітних за програмою «Школа фермерства 2.0». У 2021 році розроблено 55 освітніх програм з основ сільськогосподарського виробництва та організовано професійне навчання 1042 осіб за 33 напрямами («Крапельне зрощення як інноваційний метод вирощування ягідних культур», «Вирощування квітів. Декоративно-прикладний дизайн, флористичні технології та види флористичних робіт», «Зелений сільський туризм», «Фермерство – школа успішного аграрія» та ін.).
За підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) та активної участі роботодавців у 2021 році було запроваджено освітні програми здобуття часткових кваліфікацій у Львівському, Рівненському, Одеському та Харківському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямами енергоефективності.
Більш детальну інформацію щодо повного переліку освітніх програм та умов професійного навчання можливо отримати безпосередньо у центрах зайнятості та ЦПТО.
На Тернопільщині у 2021 році більше 2,5 тис. безробітних краян проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію. Серед тих, хто завершив профпідготовку, 99% вже працевлаштовані. 22 особи отримали ваучери на оплату навчання у закладах освіти України. 12 краян підтвердили результати неформального навчання.
Запрошуємо скористатись можливістю професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості!
За матеріалами: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/profesiyne-navchannya-ta-rozvytok-zap...