Сіті-фермер

Попри інноваційну назву, ця професія з'явилася вже шість років тому. З огляду на масову урбанізацією та скорочення міського простору, виникла проблема розміщення агропромислових об'єктів, які традиційно займають великі площі.

Підприємці з Сінгапуру, як країни-експерта з виживання в місцях з густотою населення майже 10 000 людей на квадратний кілометр, придумали використовувати вертикальні об'єми простору для потреб агропромисловості. Створена ними ферма-хмарочос у 2012-му, зародила ідею органічного вирощування на дахах та фасадах міських будинків.

З нинішніми планами будівництва таких агрохмарочосів у Південній Кореї, Китаї, ОАЕ, США, Франції та інших країнах, з'явився попит на відповідних експертів - міських (сіті) фермерів. Ці люди будуть вибирати правильне розташування та створювати необхідні умови для вирощування різних культур прямо серед бетонних джунглів.

Ця професія стала популярною відразу ж після створення перших побутових помічників, по типу безпілотного пилососа, розумних будинків та інших допоміжних систем.

Кажуть, що лінь - це двигун прогресу. Але, в поєднанні з хорошою уявою, фахівці з такими якостями будуть потихеньку втілювати сюжети фантастичних фільмів у наше щоденне життя.

Планується, що вже після 2020-го будуть розробляти роботів-прибиральників, роботів-пральних машин, роботів-садівників та навіть роботів для вигулювання домашніх тварин!

Креативних фахівців-творців футуристичної техніки вже готують в Ольборгском університеті Данії, Пеньсільванском університеті в США та Римському університеті людини в Італії.