Біоетика

Заглядаючи трохи далі, в майбутній період створення людиноподібних роботів, клонування і втручання в генну структуру ембріонів, відразу ж постає моральна сторона цього питання. Мовляв, чи потрібно нам це? Як будуть існувати люди в парі з новими собіподібними комп'ютерами? Ця тема, знову ж таки, є беззаперечним табу для більшості релігій.

Але далекоглядні дослідники передбачили цю проблему та вже придумали рішення. Діяльність фахівців-біоетиків стане наглядовим органом в майбутніх експериментах вчених. Суміжні фахівці в сфері етики, філософії та медицини визначатимуть наскільки втручання в структуру людського організму є доцільним та допустимим з моральної точки зору.

Такі моральні обмежувачі допоможуть людині не переступати межі розумного в своїх звершеннях. Чи призведе це до чогось хорошого, - поки не ясно, але медичний факультет Єльського університету США вже запустив програму з біоетики для своїх студентів.

 

Медичні працівники

Ви запитаєте, що ж тут нового? Професія лікаря - одна з найдавніших. Але ось методики та інструменти, за допомогою яких незабаром ці фахівці будуть працювати, - точно з майбутнього. Вже сьогодні з'явилися фахівці, які вирощують штучні органи, тканини і кістки. Це дозволить відмовитися від трансплантації пацієнтам чужих органів або розміщення протезів.

На допомогу прийдуть штучні мікроскопічні помічники - нанороботи. Їх будуть впроваджувати для пошуку та усунення складних захворювань. Такі роботи зможуть «видаляти» шкідливі звички, негативні якості або навпаки «вирощувати» якісь навички або знання. Наприклад, записати у мозок людини іноземну мову, якою вона зможе користуватися як рідною вже через кілька хвилин.

Вчені впевнені, що з часом мозок можна буде наповнювати або очищати від зайвої інформації, як жорсткий диск у комп'ютері. А нейроінтерфейси, що з'єднують людину з комп'ютером, щільно увійдуть в наше життя вже через п'ять років. Ми зможемо «записувати» спогади, плани і думки, а також поширювати їх в соціальних мережах силою думки. Біоінженерія здійснить прорив вже до середини 2020-х. Будуть затребувані пластичні хірурги майбутнього, які за допомогою нових технологій зможуть «виліпити» саме ту зовнішність, яку захоче клієнт.