Сьогодні існує чимало заводів з виготовлення ювелірної продукції. Найпопулярнішою спеціалізацією є ювелір-монтувальник, який займається складанням простих виробів. Професія ювелір на підприємстві особливою творчістю не відрізняється, вона більше схожа на звичайну роботу на заводі. Однак початковий досвід необхідний, тільки після обробки простих кілець і сережок можна приступати до творів мистецтва.
До різновидів професії відносяться: гравер (нанесення написів на виріб), модельєр (виготовлення ексклюзивних прикрас), дизайнер ювелірних прикрас.
Робота фахівця нерозривно пов’язана з «спритністю» рук. У його арсеналі присутні як стандартні інструменти (лобзик, штихель, напилок), так і саморобні.
Професійне обладнання коштує кілька тисяч доларів, проте з його допомогою можна втілити в реальність самі сміливі дизайнерські ідеї.
В ювелірних магазинах і крамницях так само затребувані фахівці. Вони займаються оцінкою і ремонтом виробів, підганяють кільця під необхідний розмір, вставляють випали камінчики. Крім тонкої роботи з дорогоцінним металом, професія ювелір вимагає фізичної сили. Правда, жінки більш схильні до подібної роботи завдяки терпінню, посидючості і точності.
Зарплата ювеліра залежить від кількості і складності замовлень. У середньому грамотний фахівець заробляє близько 2 000 доларів, проте цифра може бути і вище.
Плюси і мінуси професії ювелір
Переваги:
-
спосіб самовираження, творча робота;
-
висока оплата праці;
-
попит на грамотних спеціалістів.
Недоліки:
-
сидяча робота;
-
концентрація на дрібних деталях може зіпсувати зір;
-
дуже високе очікування клієнта не завжди виходить виправдати.
Цікаві факти професії ювелір
Незалежно від економічної і політичної ситуації в світі, ювелірні вироби не втратять своєї популярності. Фахівець з виготовлення прикрас завжди буде затребуваний. Одне з основних вимог до фахівця – хороший зір. Крім цього, потрібно бути психологічно стійким, адже робота ювеліра вимагає скрупульозності, витримати яку зможе не кожен.
Раніше мистецтво обробки каменів і металу передавалося з покоління в покоління. Найвідомішою у світі вважається династія Тізніт, представники якої передавали майстерність протягом кількох століть. Перші ювеліри з’явилися в Стародавній Греції.
Найвідомішим майстром є Карл Фаберже. Його твори відомі в усьому світі, перше з яких він створив для дружини Олександра III майже 130 років тому. Найдорожче яйце Фаберже було продано на аукціоні за 18 мільйонів доларів.
Джерело:https://moyaosvita.com.ua/osvita-2/profesiya-yuvelir-xto-takij-yuvelir/