Протягом 2018 року роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність 41389 вакансій, що на 7,2% більше, ніж у 2017 році.

За видами економічної діяльності: 18,4% вакансій пропонується на підприємствах та установах переробної промисловості, 17,7% - в торгівлі,  12,4% - в освіті та 12,0% - у сільському господарстві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом та представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на підсобних та кваліфікованих робітників – це водії, в'язальники схемних джгутів, кабелів та шнурів, оператор котельної, трактористи, слюсарі, швачки, муляри, електрогазозварники, дорожні робітники та робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків тощо.

Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, молодші медичні сестри, бармени, помічники вихователя та перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – робітники фермерського господарства та з догляду за тваринами, овочівники, робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах, тваринники, оператори машинного доїння, лісоруби, свинарі та робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів державної служби, медичних сестер, вчителів, вихователів, економістів, інженерів різних галузей.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, вантажники, сторожі.

На 1 січня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зросла на 16,5% та становила 1212 одиниць.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5060 грн. (на відповідну дату 2017 року – 4281 грн.), у 85,9% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Шумського (5617 грн.), Теребовлянського (5056 грн.), Монастириського (4787 грн.), Бережанського (4728 грн.) і Чортківського (4646 грн.) районів та м. Тернополя (5302 грн.), найменшу Гусятинського (3915 грн.), Збаразького (4049 грн.) і Заліщицького (4244 грн.) районів.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин та для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,8-5,4 тис. грн., для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 5,5 тис. грн., для фахівців – 5,1 тис. грн., для професіоналів – 4,7 тис. грн., для технічних службовців і працівників сфери торгівлі та послуг – по 4,5 тис. грн., представників найпростіших професій - 4,4 тис. грн. та для кваліфікованих працівників сільського господарства – 4,1 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водія тролейбуса – 15,0 тис. грн., техніка-механіка с/г (лісогосподарського) виробництва та конструктора (інші галузі інженерної справи) –  по 12,0 тис.грн., радника-начальника головного управління – 10,5 тис.грн., технолога (будівельні матеріали), кошторисника, дільничого інспектора міліції, машиніста бульдозера – по 10,0 тис.грн

Станом на 1 січня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 9602 особи,  що на 4,2% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Всього протягом 2018 року послугами державної служби зайнятості скористався 27621 безробітний громадянин.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  23,4% раніше працювали у сільському господарстві; 18,2 % - в торгівлі, 16,5% - у державному управлінні та 14,2% - в переробній промисловості.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування та представники найпростіших професій і особи без професії.

Станом на 1 січня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 8 безробітних (у відповідному періоді минулого року – 9 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у добувній промисловості та сільському господарстві.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію серед представників найпростіших професії (18 осіб), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (13 осіб) та робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (12 осіб).