Протягом січня-листопада 2018 року роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність 40160 вакансій, що на 8% більше, ніж у січні-листопаді 2017 року.

За видами економічної діяльності: 18,4% вакансій пропонується на підприємствах та установах переробної промисловості, 17,7% - в торгівлі,  12,5% - в освіті та 12,2% - у сільському господарстві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на підсобних та кваліфікованих робітників – це водії, швачки, електрогазозварники, в'язальники схемних джгутів, кабелів та шнурів, слюсарі, електромонтери, дорожні робітники, муляри, трактористи, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків, оператори та машиністи котельні тощо.

Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, офіціанти, охоронники, перукарі, молодші медичні сестри, кондуктори громадського транспорту тощо).

У сільськогосподарському секторі – свинарі, овочівники, оператори із штучного осіменіння тварин та птиці, оператори свинарських комплексів і механізованих ферм.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – спеціалістів державної служби, бухгалтерів, медичних сестер, економістів, лікарів, фармацевтів, вихователів, інженерів різних галузей.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі.

На 1 грудня 2018 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зросла на 16,8% та становила 2438 одиниць.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5191 грн. (на відповідну дату 2017 року – 4083 грн.), у 78,1% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці м.Тернополя – 5,6 тис. грн. та Шумського, Лановецького, Підволочиського районів –по 4,8 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 3,9 тис. грн. до 4,6 тис. гривень.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 6,4 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом становив 6,0 тис. грн., вищих державних службовців, керівників – 5,2 тис. грн., для кваліфікованих працівників сільського господарства – 4,8 тис. грн., для професіоналів та фахівців – по 4,6 тис. грн.,  для технічних службовців, а також працівників сфери торгівлі та послуг та представників найпростіших професій розмір оплати праці коливався від 4,1 тис. до 4,4 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для начальника комерційного відділу та водіїв тролейбусів (15 тис. грн.).

Станом на 1 грудня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8026 осіб,  що на 1,4% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня - листопада 2018 року послугами державної служби зайнятості скористалися 25003 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  понад 21% раніше працювали у сільському господарстві; до 18 % - у державному управлінні та в торгівлі; 14% - в переробній промисловості.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; представники найпростіших професій і працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 грудня 2018 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 3 безробітних (у відповідному періоді минулого року – 4 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у добувній промисловості (25 осіб) та сільському господарстві (15 осіб).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (8 осіб), законодавців, керівників та представників найпростіших професії (по 6 осіб), технічних службовців (5 осіб).