Протягом січня-вересня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 32,4 тис. вакансій, що на 2,3% менше, ніж у січні-вересні 2018 року.
За видами економічної діяльності: 17% вакансій пропонувались в оптовій та роздрібній торгівлі, 16% - на підприємствах та установах переробної промисловості і 15% - у сільському, лісовому та рибному господарстві.
За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування; представників найпростіших професій; працівників сфери торгівлі і послуг; кваліфікованих робітників з інструментом.
На 1 жовтня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 31,8% та становила 2098 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 332 пропозиції роботи, отримані з інших джерел.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на працівників робітничих професій - це продавці, кухарі, водії автотранспортних засобів, оператори котельні, машиністи (кочегари) котельної, монтери колії, офіціанти, водії тролейбуса, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, швачки, охоронники, пекарі.
Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – інженерів, лікарів, артистів оркестру, вчителів закладів освіти, бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), вихователів, медичних сестер, менеджерів.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5825 грн. (на відповідну дату 2018 року – 5056 грн.), у 75% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці м. Тернополя та Тернопільського району – 6,4 тис. грн., Чортківського району – 5,9 тис. грн., Збаразького району – 5,6 тис.грн., Шумського району – 5,4 тис.грн., Козівського і Підволочиського районів – по 5,2 тис.грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,3 тис. грн. до 5,1 тис. гривень.
Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для інженера-будівельника – 18,0 тис.грн., водія тролейбуса і майстра з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів – по 15,0 тис. грн., налагоджувальника автоматичних ліній і агрегатних верстатів – 14 тис.грн., начальника відділу – 12,5 тис.грн., фарбувальника приладів і деталей – 12,0 тис. грн.
Також, високий рівень заробітної плати - 11 тис. грн. пропонується для майстра локомотивного депо, електрозварника ручного зварювання, монтажника з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, в'язальника схемних джгутів, кабелів та шнурів, плавильника металу та сплавів та формувальника залізобетонних виробів та конструкцій.
Станом на 1 жовтня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7622 особи, що на 2,5% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.
Всього протягом січня-вересня 2019 року послугами Тернопільської обласної служби зайнятості скористалися 21261 безробітний громадянин.
За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 20% раніше працювали у сільському господарстві, по 18% – в оптовій та роздрібній торгівлі і у державному управлінні й соціальному страхуванні, 14% – у переробній промисловості.
За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; працівники сфери торгівлі та послуг; представники найпростіших професій.
На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 жовтня 2018 року – 3 особи).
Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у державному управлінні; соціальному страхуванні (12 осіб), сільському господарстві (7 осіб), інформації та телекомунікації, фінансовій та страховій діяльності (по 4 особи), а найменше – на транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності (1 особа).
За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, керівників, менеджерів (7 осіб) і фахівців, технічних службовців, кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення, представників найпростіших професій (по 5 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).