Протягом січня-серпня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 29,4 тис. вакансій, що на 1,8% менше, ніж у січні-серпні 2018 року.

За видами економічної діяльності: 17% вакансій пропонувались в оптовій та роздрібній торгівлі, по 16% - на підприємствах та установах переробної промисловості і  у сільському, лісовому та рибному господарстві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, працівників сфери торгівлі і послуг та кваліфікованих робітників з інструментом.

На 1 вересня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 1,4% та становила 5549 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 393 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, монтери колії, слюсарі, швачки, пекарі, електрогазозварники, робітники з комплексного обслуговування будинків.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, офіціанти, охоронники, перукарі, молодші медичні сестри, кондуктори громадського транспорту, поліцейські (за спеціальностями), бармени тощо).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – інженерів, вчителів, викладачів  закладів вищої освіти, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), лікарів, сестер медичних, бухгалтерів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, вантажники, кухонні робітники.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5619 грн. (на відповідну дату 2018 року – 4969 грн.), у 73% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району, Тернопільського району та м.Тернополя – по 6,1 тис. грн., Чортківського району – 5,9 тис. грн. та Зборівського району – 5,6 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,3 тис. грн. до 5,3 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для монтажників з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій та інженерів-будівельників (по 18 тис. грн.), водіїв тролейбуса і майстрів з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів (по 15 тис. грн.).

Також, високий рівень заробітної плати - 14 тис. грн. пропонується каменотесам (оброблення каменю), 13 тис. грн. – складальникам, 11 тис. грн. – майстрам локомотивного депо.

Станом на 1 вересня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7811 осіб, що на 1,3% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-серпня 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористався  20091 безробітний громадянин.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  21% раніше працювали  у сільському господарстві, по 18% – в оптовій та роздрібній торгівлі і у державному управлінні й соціальному страхуванні, 14% – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; працівники сфери торгівлі та послуг; представники найпростіших професій.

Станом на 1 вересня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 3 безробітних (станом на 1 вересня 2018 року – 2 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у  державному управлінні; соціальному страхуванні (10 осіб), сільському господарстві (6 осіб),  фінансова та страхова діяльність (5 осіб), а найменше - на транспорті; освіті; тимчасовому розміщуванні й організації харчування; мистецтві, спорту, розвагах, відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, керівників, менеджерів і робітників з обслуговування, експлуатації устаткування (по 7 осіб), а найменше – серед професіоналів (1 особа).