Протягом січня-липня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 26,8 тис. вакансій, що на 0,4% менше, ніж у січні-липні 2018 року.

За видами економічної діяльності: 18% вакансій пропонувались в оптовій та роздрібній торгівлі, по 17% - у сільському, лісовому та рибному господарстві і на підприємствах та установах переробної промисловості.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, працівників сфери торгівлі і послуг та кваліфікованих робітників з інструментом.        

На 1 серпня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 1,7% та становила 2099 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 389 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, монтери колії, слюсарі, швачки, пекарі, електрогазозварники, трактористи, робітники з комплексного обслуговування будинків,  електромонтери,  складачі поїздів, бетоняри, машиністи екскаватора,  оглядачі-ремонтники вагонів.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, офіціанти, поліцейські (за спеціальностями), охоронники, перукарі, молодші медичні сестри, кондуктори громадського транспорту, бармени, манікюрники,  помічники вихователя, соціальні робітники тощо).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – медичних сестер, бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), менеджерів (управителів) із збуту.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5890 грн. (на відповідну дату 2018 року – 5121 грн.), у 78% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району – 7,6 тис. грн, м. Тернополя та Тернопільського району – 6,3 тис. грн., Чортківського та Зборівського району –  по 6,0 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,4 тис. грн. до 5,4 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для монтажників з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій (18 тис. грн.), водіїв тролейбуса і фахівців (по 15 тис. грн.).

Також, високий рівень заробітної плати - 14 тис. грн. пропонується каменотесам (оброблення каменю), 13 тис. грн. – складальникам, по 12 тис. грн. - електрозварникам ручного зварювання і лакувальникам.

Станом на 1 серпня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7908 осіб, що на 1,7% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-липня 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися  19074 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  22% раніше працювали  у сільському господарстві, 18% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 17% – у державному управлінні й соціальному страхуванні, 14% – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 серпня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 серпня 2018 року – 3 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у  державному управлінні; соціальному страхуванні (12 осіб), сільському господарстві і інформації та телекомунікації (по 7 осіб), освіти (6 осіб), а найменше - на транспорті та у мистецтві, спорті, розвагах, відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, керівників, менеджерів (7 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).