Протягом січня-червня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 23,6 тис. вакансій, що на 1% менше, ніж у січні-червні 2018 року.

За видами економічної діяльності: 18% вакансій пропонувались в оптовій та роздрібній торгівлі, по 17% - у сільському, лісовому та рибному господарстві і на підприємствах та установах переробної промисловості.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, кваліфікованих робітників з інструментом та працівників сфери торгівлі і послуг.

На 1 липня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 19,4% та становила 2170 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 311 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на працівників робітничих професій  - це водії, продавці, офіціанти, кухарі, монтери колії, трактористи, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, будівельники, швачки, електрогазозварники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), медичних сестер, лікарів, інженерів, менеджерів.

Також, затребувані вакансії, які не потребують спеціальної підготовки – підсобні робітники, вантажники, прибиральники.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5753 грн. (на відповідну дату 2018 року – 5144 грн.), у 79% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підволочиського району – 6,5 тис. грн, м. Тернополя та Тернопільського району – 6,3 тис. грн., Чортківського району – 6,2 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,4 тис. грн. до 5,8 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водіїв тролейбуса (15 тис. грн.), зоотехніка і обліковця (по 12,5 тис. грн.).

Також, високий рівень заробітної плати по 12 тис. грн. пропонується лакувальникам, лаборантам (хімічні та фізичні дослідження), електрозварникам ручного зварювання.

Станом на 1 липня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8202 особи, що на 2% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-червня 2019 року послугами Тернопільської обласної служби зайнятості скористалися 17963 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  22% раніше працював у сільському господарстві, 18% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 17% - у державному управлінні й соціальному страхуванні, 14% - у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 липня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 липня 2018 року – 3 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у  державному управлінні й соціальному страхуванні (по 12 осіб), інформації та телекомунікації (по 10 осіб), освіти (по 9 осіб), а найменше - на транспорті, в добувній промисловості, тимчасовому розміщенні  й організації харчування,  у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, керівників, менеджерів (7 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).