Протягом січня-травня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 20,7 тис. вакансій, що на 0,9% менше, ніж у січні-травні 2018 року.

За видами економічної діяльності: по 17% вакансій пропонувались в оптовій та роздрібній торгівлі та у сільському, лісовому та рибному господарстві, 16%  – на підприємствах та установах переробної промисловості.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій та кваліфікованих робітників з інструментом.

На 1 червня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 15,3% та становила 2405 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 409 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на працівників робітничих професій  - це водії, продавці, кухарі, трактористи, монтери колії, швачки, охоронники, офіціанти, слюсарі, електрогазозварники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), медичних сестер, поліцейських, менеджерів.

Також, затребувані вакансії, які не потребують спеціальної підготовки – підсобні робітники, прибиральники, вантажники, контролери енергонагляду, кухонні робітники та сторожі.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5589 грн. (на відповідну дату 2018 року – 4903 грн.), у 77% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району – 7,2 тис. грн., м. Тернополя та Тернопільського району – 6,2 тис. грн., Збаразького району – 6,1 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,4 тис. грн. до 5,4 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водіїв тролейбуса (15 тис. грн.), головного енергетика (13 тис. грн.), зоотехніка (12,5 тис. грн.).

Також, високий рівень заробітної плати по 12 тис. грн. пропонується лакувальникам, машиністам тепловоза, конструкторам (інші галузі інженерної справи).

Станом на 1 червня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8717 осіб, що на 2% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-травня 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися  16910 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  майже кожен четвертий раніше працював у сільському господарстві, 18% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 16% - у державному управлінні й соціальному страхуванні, 14% - у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 червня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 червня 2018 року – 3 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у  державному управлінні й соціальному страхуванні (10 осіб), освіті та інформації, телекомунікації (по 7 осіб), фінансовій та страховій діяльність (5 осіб), а найменше - на транспорті, тимчасовому розміщенні  й організації харчування,  у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед законодавців, керівників, менеджерів (7 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).