Протягом січня-листопада 2020 року 4,9 тис. роботодавців Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 21,6 тис. вакансії, що на 44% менше, ніж у відповідному періоді 2019 року.

За видами економічної діяльності: по 16% вакансій пропонувались у сільському, лісовому та рибному господарстві, в оптовій та роздрібній торгівлі і на підприємствах переробної промисловості.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, представників найпростіших професій та працівників сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 грудня 2020 року актуальними були 689 вакансій, що у 2,1 рази менше, ніж було у відповідному періоді 2019 року. Найбільшу потребу роботодавці мають у водіях автотранспортних засобів, водіях тролейбуса, поліцейських (інспекторах) патрульної служби, продавцях, швачках, бухгалтерах, оглядачах-ремонтниках вагонів, контролерах енергонагляду, підсобних робітниках, а також у лікарях (інфекціоніст, анестезіолог, терапевт, стоматолог, загальної практики, фізіотерапевт).

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6758 грн. (на відповідну дату 2019 року – 5910 грн.), у 69% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці м. Тернополя та Тернопільського району - 7,4 тис. грн., Чортківського району – 6,6 тис. грн.,  Кременецького району  – 6,5 тис. грн., Шумського району – 6,4 тис. грн., Підволочиського району – 6,3 тис. грн. Бережанського та Теребовлянського районів – по 6,1 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5,1 тис. грн. до 6,0 тис. гривень.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин становив 8,1 тис. грн., законодавців, вищих державних службовців, керівників – 7,5 тис. грн., кваліфікованих робітників з інструментом - 7,3 тис. грн., кваліфікованих працівників сільського господарства – 7,0 тис. грн., працівників сфери торгівлі і послуг – 6,9 тис. грн., професіоналів – 6,0 тис. грн., фахівців – 5,7 тис. грн., технічних службовців – 5,6 тис. грн. та працівників найпростіших професій – 5,2 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водія тролейбуса – 15,8 тис. грн., агронома, оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, столяра-верстатника (будівельні роботи) – по 15,0 тис. грн., газозварника  - 14,9 тис. грн., керуючого відділенням та майстра служби (транспорт, зв'язок)  – 14,0 тис. грн., начальник виробничого відділу – 12,7 тис. грн., поліцейського (інспектора) патрульної служби – 11,2 тис. грн.

Станом на 1 грудня 2020 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 10,1 тис. безробітних, що на 28% більше, ніж на 1 грудня 2019 року.

У січні-листопаді 2020 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися  28,6 тис.  безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 19% раніше працювали в оптовій та роздрібній торгівлі,  18% - у сільському господарстві, 16% - у переробній промисловості та 15% - у державному управлінні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин  (19%); працівники сфери торгівлі та послуг (16%), представники найпростіших професій (13%) і кваліфіковані робітники з інструментом (12%).

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 15 зареєстрованих безробітних. Майже в усіх районах навантаження на одне вільне робоче місце було значно більше від середньообласного показника, зокрема найбільше у Підгаєцькому – 68, Козівському – 45, Бучацькому – 36, Кременецькому – 33, Гусятинському – 32, Борщівському – 30, Зборівському – 29, Лановецькому – 25, Збаразькому та Теребовлянському – по 22. Найменше навантаження на одне вільне робоче місце у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості (на 1 вакансію претендували 7 безробітних).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у   сфері інформації і телекомунікації (77 осіб),  операції з нерухомим майном (60 осіб),  сільському, лісовому та рибному господарстві (47 осіб), а найменше –  у мистецтві, спорті, розвагах, відпочинку та постачання електроенергії, газу, пари (по 3 особи).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед технічних службовців (43 особи), кваліфікованих робітників у сільському, лісовому та рибному господарстві (28 осіб), а найменше – серед професіоналів та кваліфікованих робітників з інструментом (по 10 осіб).