Протягом січня-квітня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували службу зайнятості про наявність 16,8 тис. вакансій, що на 1,8% менше, ніж у січні-квітні 2018 року.

За видами економічної діяльності: 17,0% вакансій пропонувались у сільському, лісовому та рибному господарстві, 16,7% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 15,6%  – на підприємствах та установах переробної промисловості.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом та представників найпростіших професій.

На 1 травня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 21,4% та становила 2378 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 451 пропозицію роботи, отриману з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на працівників робітничих професій  - це водії, трактористи, продавці, будівельники, кухарі, швачки, слюсарі, електрогазозварники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), бухгалтерів, медичних сестер, менеджерів.

Також, затребувані вакансії, які не потребують спеціальної підготовки – підсобні робітники, вантажники, прибиральники, контролери енергонагляду та сторожі.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5672 грн. (на відповідну дату 2018 року – 4819 грн.), у 79% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району – 11,6 тис. грн., м. Тернополя та Тернопільського району – 6,3 тис. грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,3 тис. грн. до 5,1 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водіїв тролейбуса – 15 тис. грн, головних енергетиків – 14 тис. грн.,  агрономів – 13,8 тис. грн., конструкторам (інші галузі інженерної справи), представникам торгівельним та машиністам тепловоза, машиністам крана автомобільного – по 12  тис. грн.

Станом на 1 травня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8944 осіб, що на 2% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-квітня 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися 15015 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  25% раніше працювали у сільському господарстві, 19% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 15% - у переробній промисловості, 13% - у державному управлінні й соціальному страхуванні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 травня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 травня 2018 року – 3 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сільському, лісовому та рибному господарстві (7 осіб), освіті (6 осіб), у державному управлінні й соціальному страхуванні і торгівлі (по 5 осіб), а найменше - на транспорті і у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед керівників, менеджерів (8 осіб) та представників найпростіших професій (7 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).