Протягом січня-березня 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували центри зайнятості про наявність 12,5 тис. вакансій, що на 3,8% менше, ніж у січні-березні 2018 року.

За видами економічної діяльності: 17% вакансій пропонувались у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16% – на підприємствах та установах переробної промисловості; 15%  – в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом та представників найпростіших професій.

На 1 квітня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 14,7% та становила 2672 одиниці. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 528 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, монтери колії, слюсарі, бетоняри, електрогазозварники, швачки.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, кондуктори громадського транспорту, офіціанти, поліцейські, перукарі тощо).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - спеціалістів державної служби, бухгалтерів, лікарів, медичних сестер, менеджерів, а також економістів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду, двірники.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 5481 грн. (на відповідну дату 2018 року – 4539 грн.), у 78,5% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району – 11 тис. грн., м. Тернополя та Тернопільського району – 6,2 тис. грн.,  Лановецького району – 5,2 тис.грн. В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,3 тис. грн. до 5,0 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водіїв тролейбуса – 15 тис. грн, конструкторам (інші галузі інженерної справи), агентам торгівельним, машиністам тепловоза – по 12  тис. грн.

По 10 тис. грн. заробітної плати пропонується поліцейським, менеджерам, технологам (будівельні матеріали), лікарям-інфекціоністам, опоряджувальникам виробів з дерева, фарбувальникам приладів і деталей, рихтувальникам кузова, арматурникам (будівельні, монтажні й ремонтно-будівельні роботи).

Станом на 1 квітня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 9859 осіб, що на 0,2% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-березня 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися 13848 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  27% раніше працювали у сільському господарстві; 19% - в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% - у переробній промисловості; 12% - у державному управлінні й соціальному страхуванні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 квітня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 4 безробітних (станом на 1 березня 2018 року – 3 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у державному управлінні й соціальному страхуванні (6 осіб), торгівлі (5 осіб), у сільському, лісовому та рибному господарстві, фінансовій та страховій діяльності, охороні здоров′я, водопостачанні, наданні інших видів послуг (по 4 особи), а найменше - на транспорті, постачанні електроенергії, операції з нерухомим майном, мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед керівників, менеджерів (8 осіб) та представників найпростіших професій (6 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).