Протягом січня-лютого 2019 року роботодавці Тернопільської області проінформували центри зайнятості про наявність 8,2 тис. вакансій, що на 3,7% менше, ніж у січні-лютому 2018 року.

За видами економічної діяльності: 17% вакансій пропонувались на підприємствах та установах переробної промисловості; 16% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 11% – у сільському господарстві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, представників найпростіших професій.

На 1 березня 2019 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тернопільської обласної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зменшилась на 1,6% та становила 2235 одиниць. Крім того, у базі даних Тернопільської обласної служби зайнятості містилася інформація про 538 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, швачки, слюсарі, електрогазозварники, складачі поїздів, машиністи, електромонтери.

Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, кондуктори громадського транспорту, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри,  перукарі, поліцейські тощо).

        Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - спеціалістів державної служби, бухгалтерів, медичних сестер, лікарів, менеджерів, інженерів різних галузей, а також економістів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, вантажники, сторожі, контролери енергонагляду, двірники, робітники з благоустрою, укладальники-пакувальники, комірники, та кухонні робітники.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5569 грн. (на відповідну дату 2018 року – 4658 грн.), у 71,7% вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед районів Тернопільської області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці  Підгаєцького району – 9,4 тис. грн., м. Тернополя та Тернопільського району – 6,2 тис. грн.,  Чортківського району – 5,5 тис. грн., Зборівського району - 5,3 тис. грн.  В решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 4,2 тис. грн. до 5,0 тис. гривень.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для водіїв тролейбуса і начальникам зміни (промисловість) – по 15 тис. грн, оперуповноваженим (з дипломом спеціаліста) – 13 тис. грн.

Також, високий рівень заробітної плати пропонується технікам-механікам сільськогосподарського виробництва, конструкторам (інші галузі інженерної справи), машиністам тепловоза і агентам торгівельним - по 12 тис. грн.

Станом на 1 березня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 10592 особи, що на 2,7% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-лютого 2019 року послугами Тернопільської обласної  служби зайнятості скористалися 12755 безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  28% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – у переробній промисловості; 12% – у державному управлінні й соціальному страхуванні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування; представники найпростіших професій; працівники сфери торгівлі та послуг.

Станом на 1 березня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 5 безробітних (станом на 1 березня 2018 року – 5 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у добувній промисловості (8 осіб), у сільському, лісовому та рибному господарстві (7 осіб), фінансовій та страховій діяльності, державному управлінні й обороні, торгівлі (по 6 осіб), а найменше – на транспорті та у галузі мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (по 1 особі).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед представників найпростіших професій (9 осіб), а найменше – серед професіоналів та кваліфікованих робітників з інструментом (по 3 особи).