Для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці та для забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, фахівці обласної служби зайнятості Тернопільщини організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.

З цією метою центрами зайнятості проводиться постійна інформаційна робота серед роботодавців щодо можливостей навчання на виробництві, укомплектування вакансій, в т.ч. через професійне навчання, видачу ваучерів деяким категоріям громадян. З початку року фахівці ОСЗ провели 178 семінарів із роботодавцями, 14 виїзних семінарів, 20 міні-ярмарок вакансій, 13 заходів «День відкритих дверей», 7 семінарів з соціальними партнерами, 3 круглих столи, 4 семінари з вивільнюваними працівниками, 4 презентації роботодавців; у 189 заходах взяли участь фахівці з організації профнавчання. До участі в заходах залучено 1904 особи.

У результаті проведеної роботи, в січні-квітні 2018 року професійне навчання проходили 653 безробітних (з них 648 - на замовлення роботодавців), в т. ч. 12 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 2 внутрішньо переміщені особи, 25 осіб з інвалідністю, 245 осіб з числа молоді до 35 років.

Завершили навчання – 457 безробітних, з них 429 працевлаштовано, що складає 93,9%.

У співпраці з партнерами

Професійне навчання здійснювалось за 145 професіями та напрямами завдяки організації стажування, підготовки та перепідготовки за індивідуальними навчальними планами і програмами безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій. Найбільшою була потреба у водіях транспортних засобів, адміністраторах, електрогазозварниках, кухарях, продавцях продовольчих і непродовольчих товарів, трактористах-машиністах сільськогосподарського виробництва та ін.

З початку року центрами зайнятості укладено 628 угод на професійне навчання безробітних з 2 вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації, 5 професійно-технічними та 352 підприємствами, організаціями та установами.

Навчання в ЦПТО

7 безробітних краян навчались у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України. У Рівненському ЦПТО 2 громадян здобували професії кравця і перукаря та 5 осіб підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за напрямами: «Практичний ВЕБ–дизайн: проектування, створення та обслуговування веб-вузла», «Підприємець-початківець» (з використанням on-line технологій).

Групова та індивідуальна форми підготовки

За груповою чи індивідуальною формами 32 безробітних проходили професійну підготовку або перепідготовку в навчальних закладах області за професіями бджоляр, електрогазозварник, кухар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, робітник фермерського господарства, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та ін.

Стажування

Для швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу та задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах проводилась робота з підвищення кваліфікації шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях 614 безробітних. Найбільш успішною була співпраця з сільськогосподарськими підприємствами регіону, роботодавцями сфери послуг, закладів торгівлі та громадського харчування.

Ваучери на навчання

10 осіб старше 45 років отримали ваучери на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Вони проходять перепідготовку чи здобувають професії бджоляра, кухаря, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, водія навантажувача. Загалом, з початку року за виданими ваучерами в навчальних закладах України навчається 25 жителів Тернопільщини.