Після отримання диплома кожний випускник активно займається пошуком роботи з гідною заробітною платою. Але часто виявляється, що вакансій за такою спеціальністю на даний час немає.

Перша робота — не так важливо

Практика свідчить, що кожний громадянин України за весь час трудової діяльності міняє професію кілька разів. На першій роботі рідко хто затримується довше, ніж на 4-5 років. Тому у 35-річних людей за плечима може бути до 10 змінених професій.

Тому не варто чекати тижнями, доки з’явиться вакансія за професією. Краще за все розглянути інший варіант. Перший досвід роботи неважливий, але він дає можливість:

  • налаштуватися на графік;     
  • налагодити соціальні контакти;
  • завести ділові знайомства;
  • отримати дорогоцінний досвід;
  • освоїти іншу професію;
  • піднятися по кар’єрних сходах.

Водночас ніхто не забороняє продовжувати подальші пошуки професії за спеціальністю.

Неочікуваний шлях успішної кар’єри

Статистика стверджує, що близько 70% всіх українців починають працювати не за спеціальністю. Але це не заважає згодом знайти необхідну роботу. У двадцятирічному віці немає професії, яка непрестижна. Після вищого навчального закладу у випускника мінімум досвіду, тому кількість відкритих дверей для нього обмежена. Можна братися за будь-яку професію та без сумнівів залишати її, змінюючи на нову.

Дуже часто молоді люди відкривають в собі талант до занять, які здавалися їм недосяжними. Випускники часто стають торговими представниками, помічниками керівників та інше. Головне – не зупинятися на досягненнях. Також варто навчитися визначати нечесних роботодавців, які будуть траплятися на шляху.

Якщо нове місце роботи зовсім не сподобалося, не варто залишатися там та витрачати час. Можливо, десь чекає більш підхожа вакансія з гідною оплатою та зручним графіком.

За матеріалами https://rovesnyknews.te.ua/persha-robota-ne-za-spetsial-nistiu-iak-ii-zn...