1. Небажання відвідувати співбесіди.

Більшість компаній розглядають кандидатури 10-20 претендентів на одну заявлену вакансію. Щоб гарантовано працевлаштуватися, потрібно пройти не менше 10 співбесід. При проходженні однієї співбесіди на тиждень Ви, ймовірно, працевлаштуєтесь лише через 3 місяці, а при двох співбесідах на день (і це цілком реально) – через тиждень. Отож, різниця в часі відчутна.

Тому щоденно людина, яка шукає роботу, повинна:

  • переглянути свіжі вакансії у центрі зайнятості, в пресі чи на відповідних Інтернет сайтах;
  • розіслати резюме та узгодити час співбесід на наступний день;
  • відвідати співбесіди, які заплановані на сьогодні.

Ще раз наголошуємо: небажання активно шукати роботу — це помилка номер один. Якщо Ви не готові відвідати як мінімум 10 роботодавців, змиріться з тим, що Вам доведеться обирати з переліку найменш привабливих вакансій.

2. Надмірна вимогливість до фірми.

Опрацьовуючи вакансії, багато людей відкидають досить пристойні пропозиції, мовляв: «Ця вакансія не підійде, тому, що тут запропонували 1500 грн., а я хочу 2000 грн.», або «Тут потрібен менеджер, а я хочу бути адміністратором». Причин для такої поведінки може бути декілька: невпевненість у собі як у фахівці, страх почути відмову, відсутність активної життєвої позиції та ін. Відповідь проста: на кожен товар є свій покупець, якщо одній фірмі Ви не підійшли, то, можливо, наступна у списку потребує саме такого спеціаліста. Краще ризикнути, пройти співбесіду і як максимум — працевлаштуватись, як мінімум — набути досвіду спілкування з роботодавцем.

3. Надмірна вимогливість до себе.

Дзеркальне відображення помилки № 2 — надмірна вимогливість до себе. Наприклад, в оголошенні зазначено, що претендент повинен мати досвід роботи не менше трьох років, а у Вас  — лише один рік. Не поспішайте одразу розглядати наступну вакансію. Вимоги до претендентів, які зазначаються у багатьох пропозиціях, зазвичай лише побажання, і та людина, яка повністю відповідає усім зазначеним критеріям, може мати певні переваги лише на конкурсі, але це не означає, що на роботу візьмуть саме її. Тому, якщо Вас влаштовують заробітна плата і посада, не сумнівайтесь, а сміливо беріть участь у конкурсі.

4. Запізнення.

Майже всі роботодавці одразу відмовляють претендентам, які спізнились хоча б на 5-10 хвилин. Оскільки є висока ймовірність того, що такий співробітник буде спізнюватись постійно. До того ж, якщо людина спізнюється на співбесіду — це означає, що вона не поважає свого потенційного роботодавця. Отже, приходьте на співбесіду вчасно, в іншому випадку Ви знижуєте власні шанси на працевлаштування приблизно на 80%.

5. Постійне прагнення викликати жалість.

Якщо Ви розпочинаєте співбесіду у стилі: «Я розумію, що мені за 50, і таких людей ніхто не хоче брати на роботу….», — будьте певні, що Вам відмовить і цей роботодавець. Кожному керівнику в команді потрібен боєць, а не безвольна особа. Окрім того, переважна більшість керівників кадрових служб прогнозують, що працівники з такою життєвою позицією будуть псувати мікроклімат в колективі та невідповідально ставитись до своїх обов’язків. Тому навчіться відносно всіх подій, які відбуваються з Вами у житті, ставитись та висловлюватись позитивно.

6. Попереднє місце роботи.

Щоб справити хороше враження на роботодавця, не розповідайте про поганий колектив, конфлікти з керівництвом, неприємні ситуації на попередньому місці роботи. Адже він може подумати, що і в нього з Вами будуть схожі проблеми. Наприклад, якщо системний адміністратор розповість, що йому не доплатили обіцяну суму за виконаний проект і натомість він стер базу даних розрахунків із замовниками і звільнився. Будьте певні, з такою саморекламою цього співробітника на роботу не візьмуть ніде. Отже, якщо хочете справити хороше враження на людину, забудьте про негатив на попередній роботі. Емоційно неврівноважені та конфліктні працівники не потрібні нікому.

7. Неправильне резюме.

Пам’ятайте, що правильно вказані в резюме особисті дані, номер телефону (в тому числі мобільного) та e-mail, значно підвищать Ваші шанси працевлаштуватись. Дуже важливо ще й правильно скласти саме резюме. Навчитися це робити можна в центрах зайнятості на спеціальних семінарах, окрім того, багато його зразків можна знайти й в Інтернеті. Хочеться наголосити, якщо під час телефонної бесіди менеджер з підбору кадрів може попросити надіслати резюме факсом, зробіть це якнайшвидше, якщо у Вас факсу немає, занесіть резюме особисто.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть Вам знайти достойну роботу.