На сучасному ринку праці яких тільки професій не відшукаєш! Ось на Віргінських островах в багатьох готелях є інженери, які відповідають за «кокосову безпеку», — стежать, щоб «горішки» не падали на голови відвідувачам. У Парижі працюють каналізаційні гіди, а в Японії з'явилися «телефонні сомельє», які дають поради щодо купівлі мобілок. Такі фахівці повинні отримати ліцензію на свою діяльність!

Одна з найцікавіших професій в США — продавець мрій. Так от: будь-який багач запросто може стати жебраком, відомим актором або навіть космонавтом на один день. Така розвага влетить в копієчку — 150 тис. доларів.

Ви не любите стояти в чергах? Ну і не потрібно. У Британії існує фірма, яка пропонує послуги людей, які заміщують у черзі і готові постояти за вас у ній. Найчастіше вони стають «крайніми» у всіляких державних установах. Заробляють ці професіонали від 40 фунтів стерлінгів за годину! Подібна фірма не так давно з'явилася і в Казахстані.

Ловці мурашок шукають кращих особин, які згодом стануть продовжувачами роду на штучно створених мурашиних фермах. А «опікуни» бджолиної королеви повинні охороняти її та стежити за тим, як вона харчується. У США існує і тривіальніша професія — няня для кішок і собак. Але платять цим фахівцям набагато більше, ніж звичайним гувернанткам.

У штаті найбільш просунутих косметичних компаній обов'язково є запахоексперт. Відразу відзначимо, що до парфумерії цей фахівець відношення не має: він тестує дезодоранти, кожні декілька хвилин, обнюхуючи пахви учасників експерименту. Так він стежить за зміною запаху нанесеного засобу.

А в елітних ресторанах на кухні працюють розбивачі яєць. Вони повинні відокремлювати білки від жовтків за допомогою спеціальної машини. У деяких кондитерських наймають нюхачів яєць, які стежать за свіжістю курячого продукту. А на зарубіжних птахофабриках є оператори, які визначають стать новонародженого курчати, щоб якомога раніше призначити йому правильне харчування і догляд.

Приміряючи у взуттєвих магазинах туфельки і босоніжки, ми можемо залишити на них своєрідні зморшки. Так от, в бутіках є співробітники для розгладження взуття. А в меблевих салонах, що спеціалізуються на продажу спальних гарнітурів, можна зустрітися з вирівнювачами подушок. Вони повинні стежити, щоб на перинах в торговому залі не було складок.

В аеропорту Цюріха працює спеціальний загін, який займається затриманням тварин та птахів, які втекли від господрів. У Мемфісі (США) в одному з готелів є посада качиного тренера. Його завдання — проведення церемоніального маршу птахів по готелю, від даху до фонтану. У одному з готелів Делі існує штатна посада лякача мавп — цей працівник повинен відганяти від туристів, які обідають, докучливих мавп.

У Токіо обладнані спеціальні будки, в яких сидить професійний співбесідник (подібно до безкоштовного психолога). За тиждень він вислуховує майже десять тисяч осіб. Затребувана в Японії і професія вигадника оригінальних sms.

Кожен охочий може звернутися до такого «письменника» і замовити за певну винагороду любовне або вітальне повідомлення. До речі, згідно статистиці, жителі Країни висхідного сонця посилають до двох мільярдів sms в день!

Нова служба з'явилася і в Китаї. На вулицях багатьох великих міст легко зустріти людей, які всього за монету в три цзяо (близько трьох центів) готові підказати туристам, де знаходиться найближчий суспільний туалет. У трудових книжках у них так і записано: «Державний службовець — туалетний гід». Пізнавальний знак таких підкажчиків — червона пов'язка на рукаві (схожі носили радянські дружинники).

У сучасних гольф- і тенісних клубах є «збирачі м'ячів», або грінкіпери. Вони полюють за м'ячиками, що відлетіли, збирають їх і повертають гравцям. Працюють тут і «натирачі ключок» — ці «фахівці» обробляють інвентар спеціальними мастилами. А в деяких французьких ресторанах є співробітники, які підбирають столові прилади, що впали на підлогу.