Пошук спеціаліста – справа досить важка. Іноді гарний фахівець соромиться розказати про себе під час співбесіди та не має часу для складання резюме, а його колега без досвіду, навпаки, багато говорить та вражає менеджера з пошуку персоналу. Не будемо забувати про мову тіла, деякі жести та міміка дають зрозуміти, що людина обманює. Як розпізнати «талановитого актора», читайте далі.

Очі – дзеркало душі

Погляд людини демонструє її внутрішній світ. Дивіться в очі, якщо хочете вдало завершити підбір персоналу. Коли людина відчуває позитивні емоції, її зіниці розширюються, а при розчаруванні – звужуються. Звертайте увагу на це, коли треба провести співбесіду.

Наприклад, ви описуєте систему оплати праці, орієнтовану на результат. Кандидат говорить, що це чудово і він готовий до роботи, а зіниці у нього, як намистинки. Подумайте, чи варто вірити відповіді. У такій ситуації краще задати ще декілька запитань.

Якщо претендент нечесний або щось приховує, тоді намагається не зустрічатися із менеджером поглядом. Мінімум дві третини часу, поки триває розмова, він ховає очі. Втім, тут можливо і те, що людина просто сором’язлива. Розібратися, чому кандидат завзято відводить погляд, допоможуть додаткові питання.

Зв’язок між долонями та відкритістю

Після очей погляньте на руки кандидата. Долоні – індикатор чесності. Згадайте дітей: коли вони обманюють, то ховають руки. Доросла людина буде схрещувати долоні або сховає їх в кишені. Щирий кандидат відкриває долоні при розмові.

Цікаво: про негативне ставлення до ваших висловлювань свідчать зчеплені пальці. При цьому чим вище знаходяться руки (їх можна тримати, наприклад, внизу перед собою, на колінах, на столі), тим негативніше сприймаються слова, тим складніше домовитися.

Якщо кандидат сидить зі схрещеними кінцівками на грудях і вертикально виставленим вгору великим пальцем, він налаштований не на користь співрозмовника та відчуває свою перевагу.

Жести та рухи

Кандидат торкається руками обличчя і шиї? Явна ознака брехливої поведінки. Приклад: рука співрозмовника, коли він говорить, прикриває рот, а великий палець притиснутий до щоки. Деякі намагаються замаскувати цей жест, покашлюють. Інші приклади:

  • дотик до носа;

  • тертя очей;

  • відтягування комірчика сорочки.

Цікаво: радимо запропонувати кандидатуру сигарету на співбесіді, якщо він має таку негативну звичку. Чому? Негативно налаштована людина буде випускати струмінь диму вниз, а позитивно – вгору.

Іноді кандидати копіюють жести менеджерів та потенційних роботодавців. Якщо вони згодні зі сказаним та хочуть, щоб побачили їх ставлення, тоді несвідомо відтворюють позу співрозмовника.

Ось класичний приклад поведінки, яка властива людині, яка говорить неправду: дивиться в підлогу, потираючи повіку, а брови підняті. Голова повернута в сторону і трохи опущена донизу (це ознака негативного ставлення до співрозмовника). При цьому на обличчі буде натягнута нещира посмішка.

Джерело - https://pro.te.ua/2020/11/13/mova-tila-kandydata-tsikavo-pro-najgolovnishe/