Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Фото: Суспільне Тернопіль

Майже півтори сотні безробітних на Тернопільщині долучилися до суспільно корисних робіт, які є частиною проєкту "Армія відновлення". Цей проєкт Уряд запровадив восени 2022 року для того, щоб залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни.

У школі №4 в Тернополі працюють шестеро безробітних, які стали учасницями проєкту "Армія відновлення". Вони плетуть маскувальні сітки для потреб ЗСУ. Їх тут забезпечують усім необхідним. Про це розповіла директорка цього навчального закладу Наталія Левенець.

"Ми готуємо матеріал для того, щоб людей забезпечити роботою. Дитячі садочки зараз долучилися, приносять нам списану білизну. Сім'ї дуже багато долучаються, наші батьки теж збирають стару білизну і приносять сюди для того, щоб ми пофарбували і зробили потрібного кольору маскувальні сітки. Крім того, щоб фарбувати, потрібні сіль, сода та фарбник. Ми збираємо кошти з вчителів, ярмаркуємо і заробляємо таким чином гроші для допомоги ЗСУ".

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Наталія Левенець. Фото: Суспільне Тернопіль

Маскувальні сітки плетуть у приміщенні шкільного спортзалу. Серед тих, хто долучився до суспільно корисних робіт – тернополянка Ірина Камальдінова. За фахом вона педагогиня.

"Я довший час не працювала, пішла в центр зайнятості по допомогу і мені запропонували цю роботу, допомогти країні, армії, плести сітки. Працюємо, допомагаємо".

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Ірина Камальдінова. Фото: Суспільне Тернопіль

Учасниця проєкту Людмила Ковальчук розповідає, багато років займалася прибиранням офісних приміщень. За станом здоров'я змушена була залишити роботу.

"Вирішила, що треба допомагати нашим бійцям. Вони захищають нас, ми захищаємо їх від ворога. Це громадянська позиція така".

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Людмила Ковальчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Марія Смечук, хоча й не безробітна, у позаробочий час також допомагає плести маскувальні сітки. Жінка розповідає, займається цим від початку повномасштабної війни.

"Я знаю, що там нас захищають, ми тут спокійно спимо. Я не можу, щоб я, наприклад, прибрала свою ділянку і маю вільних 10-15 хвилин, то я йду сюди, бо я знаю, що це потрібно. Я вже так набила руку, що тепер вчу дівчат. "Кікімори" в'язала, були такі моменти, що треба було допомогти дівчатам. Я взагалі в'язанням займаюся, вишиванням, то мені легко та робота вдається".

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Марія Смечук. Фото: Суспільне Тернопіль

Упродовж двох тижнів до суспільно корисних робіт в області долучилися майже півтори сотні безробітних. Про це повідомила начальниця відділу активних програм зайнятості обласного Центру зайнятості Наталія Брич.

"Дані роботи виникли на вимогу воєнного часу і зорієнтовані в основному на впорядкування наземних та підземних укриттів, плетіння маскувальних сіток, на супровід учасників бойових дій у лікувальних закладах. Так само на допомогу сім'ям ВПО, учасникам бойових дій, які проживають у наших громадах, пакування продуктових наборів для ЗСУ, формування гуманітарної допомоги".

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Наталія Брич. Фото: Суспільне Тернопіль

Люди, які зайняті на суспільно корисних роботах отримують заробітну плату та залишають за собою статус безробітного.

"Суспільно корисні роботи – це тимчасовий вид зайнятості. На цей період людина направляється до роботодавця, з нею укладається строковий договір і за свою працю вона отримує мінімальну заробітну плату, у розмірі 6 700 гривень. Крім того, за безробітним залишається статус безробітного. Після закінчення такого виду робіт, безробітний має право звернутися до Центру зайнятості, відновити допомогу по безробіттю і отримати всі інші соціальні послуги, які передбачені законодавством", – говорить Наталія Брич.

Майже півтори сотні тернополян поповнили "Армію відновлення"
Сітки для воїнів. Фото: Суспільне Тернопіль

На сьогодні з службою зайнятості уклали 41 договір щодо суспільно корисних робіт. Згідно із цими документами, є 160 робочих місць. Про це повідомила Наталія Брич. За її словами, найбільше людей до цього проєкту долучилися у Тернопільському та Кременецькому районах.

Сюжет на "Суспільне. Тернопіль"

Публікація на сайті Суспільне. Тернопіль