Логіст – це спеціаліст, який на професійному рівні займається доставкою різних товарів, розміщенням їх на складі. До його обов’язків також входить розробка найбільш економічно вигідних схем постачання продукції у потрібні терміни, аналіз ринку транспортних послуг, організація зустрічей із партнерами, проведення розрахунків, налагодження контактів з виробниками та відділами продажу, перемовини із працівниками складів, підготовка необхідної документації для розмитнення чи вивозу через митницю вантажів. 

Справжній логіст завжди має запасні варіанти доставки товару. У випадку форс-мажору, приміром, якщо продукцію затримали на митниці чи літак вилетів із запізненням – логіст завжди знайте спосіб вирішити питання. Товар повинен бути доставлений до місця призначення у будь-якому випадку в домовлений термін.

Логіст – доволі популярна на сьогоднішній день професія, адже багато компаній хочуть вигідно закуповувати товари у виробника, знати, як вони транспортуються та зберігаються. Логістика також допомагає знаходити вигідні точки збуту та вчасно доставляти товар до торгових мереж. 

Саме логіст одночасно задовольняє потреби у необхідній продукції як виробника, так і споживача. Для такого спеціаліста важливо забезпечити наявність товарів, або доставити її у потрібне місце у потрібний час і у потрібній кількості. До того ж, ціна за продукцію та доставку повинна бути вигідною для клієнта, тобто низькою. Ці всі процедури дозволяють підвищити ефективність роботи компанії та збільшити її прибутки.

Логіст може працювати у сфері складської логістики, тобто контролювати процеси, пов’язані з отриманням товару та його зберіганням. У транспортній логістиці він контролює процес переміщення вантажів з виробництва до пунктів кінцевого призначення. 

Серед плюсів професії – відсутність проблем із працевлаштуванням, адже логісти потрібні завжди і всюди. Під час трудової діяльності логіст взаємодіє з багатьма партнерами, що сприяє поліпшенню якості комунікації. Ще один приємний бонус –можливість працювати як у офісі, так і виїжджати на об’єкти.

Перспективи працевлаштування. Оскільки логіст працює з доставкою та товарами, то сфера його роботи пов’язана з виробництвом, транспортними компаніями, складами та фірмами чи компаніями, які мають товар. Залежно від спеціалізації логіст може знайти роботу у міжнародних фірмах, які займаються імпортом та експортом, працевлаштуватися у великі склади товарів, компанії, що займають транспортними перевезеннями або у транспортні вузли, митниці та термінали на митниці, заклади муніципального підпорядкування, а також на виробництво, заводи, фабрики і т. д.

Обов’язки. Логіст зазвичай займається організацією руху товару від виробника до кінцевого споживача таким чином, щоб терміни доставки та затрати були мінімальні. Під час цього процесу логіст виконує такі функції:

  • проведення аналізу ринку та дослідження популярності того чи іншого продукту;

  • створення проєктів для компаній;

  • пошук та закупка продукції за найнижчою ціною;

  • організація перевезення товарів;

  • зберігання вантажу;

  • робота з документами;

  • перевірка та підрахунок фінансових потоків;

  • розподіл товару відповідно до потреб по роздрібним точкам;

  • реклама продукції для кінцевого споживача;

  • страхування продукції;

  • контроль усього процесу обігу товару від пошуку найвигідніших пропозицій до моменту доставки у роздрібну точку збуту.

Як стати логістом. Для досвідченого логіста важливо мати вищу освіту, а ще – практичні знання та досвід. Обов’язки логіста пов’язані із умінням налагодити контакти з постачальниками та перевізниками, знайти кінцеві точки збуту. Налагодити такі зв’язки можна лише на практиці. Для отримання вищої освіти варто звернути увагу на такі спеціальності як «Логістика», «Менеджер з логістики», «Транспортні системи», «Менеджмент».

Джерело: https://lviv.dcz.gov.ua/publikaciya/logist-cikavi-fakty-pro-zatrebuvanu-...