Багатьом переселенцям важко знайти роботу на новому місці. Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені покинути своє житло і стати внутрішньо переміщеними особами. Часто їм важко знайти роботу у новому місті.На платформі «Дія. Безбар’єрність» розповіли, як внутрішнім переселенцям підготуватися до пошуку роботи на новому місці.

Як підготуватися до пошуку роботи

Є кілька важливих кроків, які обов’язково треба зробити, що швидше отримати бажаний результат.

  • Підготуйтесь морально. Війна, переїзд та втрата роботи — величезний стрес для кожного, хто змушений проходити через подібні випробування. Спочатку може здатися, що ця ситуація не має вирішення. Для того, щоб зберегти сили у такий складний час важливо турбуватись про своє психічне здоров’я. З чого почати, та як розпізнати перші симптоми стресу читайте у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням.

  • Виділіть час. Фахівці кажуть, що під час війни та будь-яких криз пошук роботи варто сприймати як додаткову повноцінну роботу. Добре, якщо ви можете щодня приділяти певну кількість часу аби переглядати вакансії та надсилати резюме. Також зауважте, що вам потрібен час, щоб готуватись до співбесід з потенційними роботодавцями та виконувати тестові завдання.

  • Визначте критерії пошуку. Оцініть свої професійні та персональні навички, складіть список вакансій, на які ви можете претендувати, подумайте про бажане місце роботи (ви хочете працювати в Україні чи за кордоном, в офісі чи віддалено) та скільки часу готові приділяти зайнятості: повний робочий день, часткова зайнятість, проєктна діяльність. Це допоможе не загубитися серед тисяч оголошень та вибрати найбільш бажані вакансії.

  • Складіть резюме. Під час пошуку роботи вас можуть попросити надіслати резюме, щоб оцінити досвід роботи та навички. А якщо ваш вибір — творча спеціальність, будьте готові приділити увагу портфоліо. Воно потрібне, аби показати ваші найкращі роботи, і для певних сфер гарне портфоліо може бути навіть важливішим за резюме, тому до цього варто поставитись не менш відповідально. Про те, як перевірити резюме перед відправкою роботодавцю, читайте за посиланням.

  • Будьте проактивні. Використовуйте якнайбільше ресурсів для пошуку роботи, наприклад, онлайн-платформи, соціальні мережі, запитуйте знайомих про вакансії, просіть рекомендацій та не соромтеся писати у компанії, які вас цікавлять. Чим більше джерел пошуку ви використаєте, тим більше шансів працевлаштуватися. 

Нагадаємо, де шукати роботу переселенцям. Існує перелік ресурсів для пошуку роботи.