Ірина Кульчицька, молода мама, яка виховує дитину до 6 років, звернулася по допомогу в працевлаштуванні до Підволочиської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості. За освітою вона організатор театралізованих народних свят, працювала завідувачем клубу. Роботу для неї не вдалося підібрати, проте під час індивідуальної бесіди з кар’єрним радником виявилося, що майстерність приготування їжі - це її захоплення. «Хороший кухар вартий лікаря», – говорить народне прислів’я. Отож, Ірині було запропоновано підтвердити результати неформального професійного навчання за професією кухар.

Підтримка родини та фахівців служби зайнятості допомогли жінці зважитися на серйозний крок – пройти іспит на підтвердження кваліфікації. Іспит відбувся на базі навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де до послуг претендентів - навчальна кухня, оснащена сучасним обладнанням, посуд та інвентар, а також навчальний ресторан.

Успішно пройшовши оцінювання знань, яке відбувалося у два етапи – іспит і практичне завдання, Ірина Кульчицька отримали свідоцтво державного зразка про присвоєння кваліфікації.

Викладачі навчального закладу були задоволені професійним рівнем претендентки, відзначили її чудові знання, відповідальне і акуратне ставлення до роботи, професійність та любов до обраної справи. Ці якості допомогли жінці успішно скласти іспит, зі смаком приготувати і подати страви, а отже - підтвердити кваліфікаційний розряд.

Відтак, Ірина змогла знайти улюблену роботу і невдовзі працюватиме в кафе місцевого приватного підприємця.