Уряд обіцяє роботодавцям на придбання відповідного обладнання, устаткування, меблів і допоміжних засобів по 67-100,5 тисяч гривень за одне місце.

Фото pexels.com

Фото pexels.com
 

Відповідна постанова Кабміну набула чинності наприкінці серпня. “Через війну в нашій країні зростає кількість людей з інвалідністю. Більшість з них — працездатного віку, які мають можливість та бажання продовжувати працювати”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко. То як отримати компенсацію і на що її можна витратити? 

— Роботодавцю необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності й подати заяву в паперовій або в електронній формі (з накладанням електронного цифрового підпису). Це можна зробити не пізніше ніж за 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю, — розповідає Ольга Ясінська, начальниця управління реалізації політики зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості. — Також треба подати копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю і придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, квитанція, накладна тощо). 

— Який розмір компенсації передбачений роботодавцю за облаштування робочого місця? 

— Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання. Так, за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи передбачено до 100,5 тисячі гривень компенсації у 2023 році (15 мінзарплат), для осіб з інвалідністю ІІ групи — до 67 тисяч гривень (10 мінзарплат). 

— Які витрати будуть компенсувати роботодавцям? 

— На придбання: меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей тощо), транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсора й тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур та портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути й бачити. 

— Чи всі роботодавці можуть отримати цю компенсацію? 

— Постанова вступила в дію 29 серпня, тож лише роботодавці, які після цього працевлаштували на роботу осіб з інвалідністю, можуть претендувати на компенсацію. Також важливо, щоб людина з інвалідністю, для якої облаштовують робоче місце, була застрахована, тобто вона повинна до цього вже десь працювати й мати страховий стаж. Компенсація не надається, якщо роботодавець має заборгованість із виплати зарплати, сплати податків, до нього застосовуються судові процедури банкрутства чи він провадить господарську діяльність на території РФ або Білорусі. 

Автор: Юля Томчишин