З метою забезпечення потреб ринку праці у кадрах, за спрямуванням місцевих підрозділів Тернопільського обласного центру зайнятості, упродовж січня-червня 2023 року професійне навчання проходили 317 безробітних, у т.ч. 2 учасника бойових дій, 18 внутрішньо переміщених осіб, 18 осіб з інвалідністю, 66 осіб з числа молоді до 35 років.
Професійне навчання здійснювалось за 45 професіями та напрямами завдяки організації стажування безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій, підготовки та перепідготовки за індивідуальними навчальними планами і програмами.
З початку року було укладено 149 угод на професійне навчання безробітних з 3 закладами професійно-технічної освіти регіону, 4 центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та 99 підприємствами, організаціями та установами.
12 осіб проходили професійну підготовку або перепідготовку за груповою та індивідуальними формами. На замовлення місцевих роботодавців безробітні здобували актуальні на ринку праці професії електрогазозварника, кухаря, манікюрника, пекаря, перукаря, продавця, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, швачки.
Для вивчення нового обладнання, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, правил і вимог їх безпечної експлуатації, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва та трудового колективу служба зайнятості Тернопільщини організувала підвищення кваліфікації 186 слухачів на курсах цільового призначення та 119 безробітних - шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях.
Слухачі підвищували кваліфікацію за напрямами: «Цивільний захист у сучасних умовах», «Сучасні вимоги до організації та ведення робіт у сільськогосподарських підприємствах», «Комп’ютеризований бухгалтерський облік», «Агротехнічні заходи підвищення врожайності ягідних культур та технології збереження якості плодів», «Основи психології взаємовідносини в колективі в умовах воєнного стану» та ін. Найбільш успішною була співпраця з сільськогосподарськими підприємствами регіону, сфери послуг, закладів торгівлі та громадського харчування.
Після завершення навчання працевлаштовано 280 безробітних (91,2% від безробітних, які завершили навчання).
У Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ 6 мешканців регіону підтвердили результати неформального навчання за професією кухар 3 розряду. За результатами складеного іспиту та виконаної кваліфікаційної пробної роботи працівники отримали свідоцтва про присвоєння робітничої професії.