Упродовж 2020 року за спрямуванням Тернопільської обласної служби зайнятості професійне навчання проходили 2188 безробітних, в т. ч. 21 особа з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 2 внутрішньо переміщені особи, 106 осіб з інвалідністю, 605 осіб з числа молоді до 35 років.
Професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації безробітних проводилась з урахуванням потреб ринку праці, конкретних замовлень роботодавців, під самозайнятість або провадження підприємницької діяльності.
Після завершення навчання працевлаштовано 2111 безробітних (98,8% від кількості безробітних, які закінчили навчання).
Професійне навчання здійснювалось за 184 професіями та напрямами завдяки організації стажування, підготовки та перепідготовки за індивідуальними навчальними планами і програмами безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій. Найбільшою була потреба у бухгалтерах, водіях транспортних засобів, адміністраторах, електрогазозварниках, кухарях, менеджерах, молодших медичних сестрах, операторах котельні, продавцях продовольчих і непродовольчих товарів, трактористах-машиністах сільськогосподарського виробництва та ін.
З метою забезпечення потреб ринку праці у кадрах, служба зайнятості тісно співпрацює з роботодавцями та розширює перелік закладів освіти, підприємств, установ та організацій, з якими укладені договори на професійне навчання безробітних. У 2020 році було укладено 1050 угод на професійне навчання безробітних з 4 закладами вищої освіти I-IV рівнів акредитації, 6 професійно-технічними та 605 підприємствами, організаціями та установами.
Для організації професійного навчання 1128 безробітних регіону використовувалась база Івано-Франківського, Львівського та Рівненського центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України. Із них, 14 осіб здобували нові професії та 1114 безробітних підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за напрямами: «Новітні технології вирощування сільськогосподарських культур з використання сучасної техніки», «Підприємець-початківець», «Безпечні методи та прийоми обслуговування котелень» і ін. У період карантину 340 громадян навчалися дистанційно.
26 осіб проходили професійну підготовку або перепідготовку в закладах освіти за груповою чи індивідуальною формами. На замовлення місцевих роботодавців безробітні здобували професії адміністратора, водія тролейбуса, електрогазозварника, косметика, кухаря, машиніста (кочегара) котельної, оператора котельні, перукаря, продавця продовольчих товарів, токаря, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, швачки.
Для швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу та задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах проводилась робота з підвищення кваліфікації 2162 безробітних на курсах цільового призначення або шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях Найбільш успішною була співпраця з сільськогосподарськими підприємствами регіону, сфери послуг, закладів торгівлі та громадського харчування.
139 осіб старше 45 років отримали ваучери на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. З них, 78 громадян здобували професії електрогазозварника, кухаря, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, проходили підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за спеціальностями «Харчові технології», «Автомобільний транспорт», а також підвищували кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство».
Необхідно відзначити співпрацю Бучацької, Збаразької, Кременецької, Підволочиської, Теребовлянської та Чортківської районних філій ОЦЗ з населенням та роботодавцями щодо можливостей пітвердити результати неформального навчання за робітничими професіями. Відтак, 8 мешканців регіону підтвердили кваліфікацію кухаря 3 розряду в Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. За результатами складеного іспиту та виконаної кваліфікаційної пробної роботи, працівники отримали свідоцтва про присвоєння робітничої професії.