На 1 квітня 2022 року на Тернопільщині є 775 актуальних вакансій, в тому числі в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості зареєстровано 264 вакансії. Найбільше потребують: підсобних робітників (88 вакансій), водіїв автотранспортних засобів (61 вакансія), трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва (58 вакансій), трактористів (54 вакансії), продавців та швачок (по 20 вакансій), листонош (12 вакансій), бухгалтерів та овочівників (по 11 вакансій), кухарів  та водіїв тролейбуса (по 10 вакансій). Серед них є 32 місця праці для осіб з інвалідністю..

Роботодавці пропонують середній розмір заробітної плати у вакансіях по Тернопільській області – 8167грн,  а в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості – 8620грн.

Найвищий розмір оплати праці був у вакансіях: лікарі різних спеціалізацій – по 20,0 тис. грн., водій тролейбуса, електромеханік з ліфтів, машиніст крана, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 20,0 тис. грн., водій автотранспортних засобів та столяр – по 18,0 тис. грн, бригадир з ремонту колій та штучних споруд, водій навантажувача, головний бухгалтер, інженер-механік, пічник, начальник відділу кадрів, рихтувальник кузовів, слюсар-ремонтник, технік зубний, тракторист – по 15 тис. грн., токар та регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів – по 14,5 тис. грн., інженер, інженер з метрології – по 14,2 тис. грн., електрозварник, оператор машинного доїння – по 14 тис. грн., оглядач-ремонтник вагонів – 12,3 тис.грн. та інші.

За видами економічної діяльності роботодавці найбільше потребували працівників у сільському господарстві та наданні пов'язаних із ними послуг, на підприємствах переробної промисловості, на транспорті, у сфері торгівлі та ремонту транспортних засобів.