Як фахівцеві-початківцю виділитися на тлі більш досвідчених кандидатів під час пошуку роботи? П'ять затребуваних навичок, які допоможуть вам у цьому, називає rabota.ua.

1. Знання англійської мови

Згідно з даними порталу rabota.ua 61% претендентів не володіють англійською мовою. При цьому знання мови безпосередньо пов'язане із заробітною платою. Згідно з оцінками, співробітники, які вільно володіють англійською мовою, можуть претендувати на зарплату, яка вдвічі перевищує зарплату фахівців, що не знають мови. Це очевидне свідчення затребуваності такого навику. Тим більше, що зараз англійську можна вчити за допомогою маси безкоштовних ресурсів, доступних в інтернеті.

2. Уміння вчитися не тільки у виші

Тренінги, семінари, курси або навіть онлайн-курси - можуть стати відмінним джерелом знань і додати вам ваги як кандидату. По-перше, вони дають багато прикладних знань, які ви зможете використовувати в роботі. По-друге, включивши їх в своє резюме, ви продемонструєте роботодавцю готовність постійно удосконалюватися і розвиватися, а це важливий навик в сучасному світі.

3. Комунікація

Спілкування з людьми з професійного середовища допоможе вам залишатися в курсі ситуації на ринку, отримати додаткові знання і в деяких випадках дізнатися про вакансії, які поки не з'явилися в інтернеті. Тренінги, семінари, конференції - відмінний спосіб знайти такі контакти.

4. Активний підхід до отримання досвіду - стажування, стартапи та волонтерство

Для того щоб підвищити свої шанси на отримання роботи, просто необхідно мати хоча б невеликий досвід роботи. Ця робота не обов'язково повинна бути оплачуваною. Головне, щоб ви могли показати роботодавцю, що ваші знання не тільки теоретичні. В одержанні досвіду можуть допомогти стажування у великих компаніях, міжнародних організаціях тощо. Це не тільки допоможе ущільнити резюме, але і допоможе вам у майбутній роботі. Ще один варіант - приєднатися до того чи іншого стартапу або починаючого бізнес-проекту, де часто потрібні "робочі руки", взяти участь у тому чи іншому проекті на волонтерській основі.

5. Технічні навички

У сучасному світі здивувати когось знанням Word або Excel буде складно. При цьому багато професій вимагають широкого діапазону технічних навичок хоча б на базовому рівні. Наприклад, журналісту цілком стане в нагоді знання HTML, а маркетологу - вміння користуватися Photoshop. Подумайте, які технічні навички будуть корисними для вашої професії і постарайтеся їх отримати.