Сьогодні між Західноукраїнським національним університетом та Тернопільським обласним центром зайнятості було укладено меморандум про співпрацю та взаємодію, який підписали ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк та директор ОЦЗ Микола Городецький.
Предметом меморандуму є домовленість сторін про взаємну співпрацю та сприяння зайнятості населення, в тому числі молоді, зареєстрованих безробітних; розробка та реалізація спільних програм, проєктів, заходів у межах компетенції сторін; надання студентам, слухачам інформаційних та консультаційних послуг з питань попиту на ринку праці, наявність вільних робочих місць (вакантних посад); участь, при потребі, у розробці проєктів нормативно-правових актів щодо удосконалення організації та забезпечення зайнятості молоді, в тому числі тимчасової; організація спільних заходів з питань сприяння зайнятості, профнавчання зареєстрованих безробітних та навчання деяких категорій громадян за ваучером.
Під час зустрічі з керівним складом університету директор ОЦЗ поінформував про урядову грантову програму «єРобота», згідно з якою можна отримати кошти на створення або розвиток власної справи за умови створення нових робочих місць, яка буде цікавою не лише для студентів-економістів, а й молодих фахівців інших спеціальностей.
«Із Західноукраїнським національним університетом обласний центр зайнятості тісно співпрацює з 2013 року в напрямках навчання деяких категорій осіб за виданими ваучерами на оплату навчання (до 27 тис. грн) та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.
За виданими ваучерами в ЗУНУ зараховано на навчання 103 жителя краю. У 2023 році – 21 особа, із них 1 особа з інвалідністю, 2 ВПО та 18 осіб старше 45 років.
З 2013 по 2016 роки громадяни проходили перепідготовку та підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за спеціальністю «Програмне забезпечення систем».
2021–2023 р.р. підготовку для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю пройшли 25 осіб: психологія - 10, інженерія програмного забезпечення - 6, кібербезпека - 3, агрономія - 1, автомобільний транспорт - 1, маркетинг, соціальне забезпечення, електроенергетика, підприємництво і торгівля - по 1 особі», - розповіла присутнім начальник відділу Тернопільського ОЦЗ Наталія Брич.
Вона також зупинилась на нових можливостях здобуття освіти за ваучером для внутрішньо переміщених осіб, звільнених військовослужбовців, осіб з інвалідністю, людей, що досягли 45 - річного віку та хочуть отримати другу вищу освіту чи підвищити власну кваліфікацію за державний кошт.
Сторони домовились про проведення найближчим часом спільних інформаційних заходів, спрямованих на ознайомлення з послугами Служби зайнятості щодо сприяння у пошуку роботи, працевлаштуванню, профнавчанню, підприємництву, самореалізації на ринку праці студентів та слухачів університету.