09.08.2024 | 11:05

Компенсація (до 106,5 тис. грн) роботодавцю за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для цього робочого місця.

Це можуть бути :
- спеціалізовані меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями; поручні та бруси; розсувні двері; засоби для їх відчинення та зачинення);
- транспортери для піднімання сходами з електроприводами;
- допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп'ютерних дисплеїв;
- брайлівські клавіатури та портативні пристрої;
- підйомні платформи для робочих місць;
- допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити.

Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (http://surl.li/qmunrc )

Довідково:

Розмір компенсації фактичних витрат за облаштування робочого місця (https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid) за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю:

- до 106,5 тисяч грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 1 групи;

- до 71 тис грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 2 групи.

Зверніть увагу. Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Отримати компенсацію можуть ФОП або юрособи, які облаштували робоче місце для особи з інвалідністю. Дата працевлаштування людини з інвалідністю має бути не раніше, ніж за 90 днів до дня подання заяви. Особа з інвалідністю на дату працевлаштування має бути застрахованою. Компенсацію не отримає роботодавець, на якого особа працювала протягом 180 днів перед актуальною датою працевлаштування або до 29.08.2023.

Консультації можна отримати у місцевому підрозділі Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. 6575675360.