12.04.2016 | 09:58

З метою ознайомлення учнівської молоді зі світом професій, інформування про стан сучасного ринку праці, допомоги у виборі майбутнього фаху працівники Бережанського районного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію для школярів Бережанської ЗОШ №2 до міні-пекарні ФОП Р. Музички. Молодий підприємець займається виробництвом хліба і хлібобулочних виробів.

Під час екскурсії власник пекарні ознайомив школярів із сучасним обладнанням, технологією виготовлення різних видів хліба та булочок. Діти побачили технологічний цикл випікання, оглянули приміщення міні-пекарні, поспостерігали за робочим процесом, поспілкувалися з фахівцями цеху, які поділилися секретами виготовлення тіста, розстойки та випічки хліба, розповіли про вимоги до

працівників цієї професії.

«Пекар повинен не лише знати і володіти пекарською справою, але й бути акуратною, зібраною, уважною людиною», - зауважили робітники пекарні.

«Ринок праці стрімко змінюється. З розвитком глобальних технологій потреба в нових перспективних професіях зростає. На зміну старим приходять нові, більш затребувані й цікаві, але незмінними залишаються робітничі професії пекаря, кондитера, кухаря», - звернулась до школярів фахівець з профорієнтації РЦЗ Ірина Васенко. Також спеціаліст центру зайнятості розповіла школярам про історію виникнення професії, її суспільно-економічне значення та функціональні обов’язки пекаря, поінформувала про навчальні заклади, де можна здобути цю професію.

Захід для школярів був цікавим, корисним та пізнавальним, адже діти в режимі реального часу побачили роботу працівників пекарської галузі, отримали відповіді на свої запитання.